Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Strašidelný dům | Haunted Mansion | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.07.2023
CZ premiéra: 27.07.2023
režie: Justin Simien
hrají: Rosario Dawson, Danny DeVito, Owen Wilson, Tiffany Haddish, LaKeith Stanfield

Strašidelný dům: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

V posledních týdnech se řeší, jak jednotlivé blockbustery léta zklamávají a prodělávají kalhoty. Zařadí se mezi ně i nový Strašidelný dům, který vtrhne do kin už příští týden a moc internetového povyku zatím neudělal? Po nijakých trailerech bych se tomu vůbec nedivil. Nejnovější upoutávka se sice snaží ze všech sil lákat na všudypřítomné digitální atrakce a dětské strašení, dělá to ovšem s velmi nemasným neslaným a hlavně pekelně nudným materiálem, který může do kin nalákat jen hodně nenáročné diváky, nebo rodiče, co musí do kina s ratolestmi za každou cenu. Obsazení a styl humoru by měly úspěch možná před 20 lety, v dnešní době ovšem podobné hlášky nemají moc co nabídnout, po digitální stránce to není zrovna hezké a vlastně se zde divák nemá vůbec čeho chytit. Na druhou stranu dětských kousků momentálně v kinech moc není, takže šance, že Disney se svou atrakcí nenápadně zaboduje, tu jistě je.

Strašidelný dům: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Na dvacet let starý Strašidelný dům s Eddiem Murphym si dnes už asi nikdo nevzpomene a zatím mám pocit, že podobný osud čeká i druhý pokus přenést populární atrakci z Disneylandu na stříbrné plátno. Ani u druhého traileru mi nepřipadá, že by nějak dobře fungovala kombinace strašení, humoru a snahy bavit celou rodinu. Spíš ta snaha rozkročit se mezi žánry a přístupy vede k tomu, že si celá upoutávka decentně nabíjí hubu. Nevypadá to úplně zle, ale je to takové … takové meh. Ve všem. Triky nevypadají zle, ale ani extra nezaujmou. Design monster nejspíš vychází z bubáků z Disneylandu, ale že by působili nějak zajímavě, to se taky říct nedá. A obsazení je složené z herců, které má spousta lidí včetně mě rádo, ale ani jeden z nich není komerční tahák. Časy, kdy Owen Wilson byl hvězda, jsou pryč, Danny De Vito blbne v televizi, Rosario Dawson se tou hvězdou nikdy nestala a Jareda Leta mají rádi asi snad jen jeho rodiče. Takže fakt nevím, co si od nového Strašidelného domu tvůrci slibují. Ale třeba mi někdo, kdo na té atrakci byl, vysvětlí, kde bych v tom měl ty skutečně zajímavé prvky vidět. Zatím hledám marně.  

Strašidelný dům: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Jakoby se Disney vrátil o nějaký 15 let zpátky. Nejsem si ale jistý, zda je to v tomhle případě dobře. Nový Strašidelný dům totiž není v první upoutávce roztomile a hororově retro, ale spíše unaveně generický a ničím nezajímavým. I když se pak traileroví fachmani snaží lákat na poctivé dětské strašení, materiál působí hodně nenápaditým a unaveným dojmem. A to nejen obsazením, které bylo v kurzu naposledy před těmi 15 lety a hodně podivným vizuálem či nepěknými triky. Tohle zatím zkrátka na novou hitovku podle atrakce z Disneylandu nevypadá. Spíše se divím, že tato rodinná rutina neskončí na Disney+ dva týdny po novém Peteru Panovi, jenž vypadá v podstatě stejně nevábně. Ale třeba mají tvůrci ještě trumfy, jimiž rodinky do kina přeci jen nalákají.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace