Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Star Wars: Síla se probouzí | Star Wars: The Force Awakens | 2015
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.12.2015
CZ premiéra: 17.12.2015
režie: J.J. Abrams
hrají: Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Adam Driver

Star Wars: Síla se probouzí: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Když slyším starwarsáckou fanfáru a "Come on, baby, don't let me down!", skoro bych šel na pět. Blu-ray trailery totiž obvyklé bývají jen recykláty kinotrailerů nebo zkrácené sestřihy, takže disneyovská péče nadmíru potěší. Hvězdné války tu očividně kráčí ve šlépějích Marvelu, který si na domácím trhu také dává záležet. Mají ale o úroveň větší sílu (ehm, Sílu?), protože na blůčku odhalí vznik jednoho z nejočekávanějších filmů 21. století. Ten "celovečerní" dokument o natáčení budí podobně vysoká očekávání jako bonusy Hobita. Za necelých 7 týdnů (přesněji řečeno 20. dubna) nás tedy čeká další galaktický svátek, který nostalgicky rozseká nejednu fandovskou dušičku!

Star Wars: Síla se probouzí: International trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Plná palba! Protože... hroznej nátěr! Od té doby, co J.J. Abrams prohlásil, že už další trailery nebudou, jsme se dočkali spousty klipů. Vlastně tím spustil vyloženou kanonádu: Přilítly dvě desítky televizních spotů, nějaké ty sneakpeeky a featuretty, hlavně jsme se ale dočkali několika regionálních trailerových variací, které se nespokojily s lehkým přizpůsobením již vydaného, ale napálily to do nás se spoustou nových záběrů a v tomto případě i s maximální úderností. Áno, tahle čínská upoutávka je vůbec tím nejlepším nášlehem, co byl zatím vypuštěn, u něhož o pětikvaltu nelze váhat. 

 

 

Star Wars: Síla se probouzí: TV trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Stačí pár nových záběrů a koláž se známou hudbou na čtyři hvězdy? No... stačí. Kupa lidí už předpokládám dávno na nic nekouká, pokud ale nepatříte k fandům, kteří se pečlivě vyhýbají všem novým záběrům, tady máte hrstku dalších. Ano, pořád jsou super a pořád vytvářejí dojem, že Abrams hodně replikuje Epizodu IV. Dokud se v nich ale brilantně mísí feeling moderního blockbusteru s old schoolovým sci-fi dobrodružstvím, vůbec si není na co stěžovat. Maximálně můžeme litovat toho, že Abrams odhaluje materiál jako na běžícím páse. Pořád to ale jsou jen nové střípky dávno viděných věcí, takže bychom v kině neměli být přehlceni. Naopak, jak tvrdí třeba Mark Hamill, překvápek by pořád mělo zbývat habaděj.

Star Wars: Síla se probouzí: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Trailery nám přibývají rychlostí takřka exponenciální. Provozovatelé YouTube a nejspíš i my, jako hybatelé filmových webů, se radujeme, fanoušek ale už trochu musí zvědat obočí, protože těch nových a nových záběrů jsou kvanta. Každý spot ukazuje nové trumfy, a i když se střídají ve střemhlavé rychlosti a nevěnují se zásadním příběhovým veletočům, vyplatí se být na pozoru a konzumovat střídmě, protože za chvíli byste z těch klipů sešili desetiminutového macka, co vám odtajní půlku krásy příběhu kdesi z předaleké galaxie. Což ovšem nic nemění na skutečnosti, že i tenhle spot je moc fajn a nedává ani jeden důvod k pochybám.

 

 

Star Wars: Síla se probouzí: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Síla je silná i v případě tohohle traileru. Krátce poté, co Abrams svět ujistil, že už žádné další upoutávky nebudou, se přivalil nový náramný trailer, jenž rozhodně není jen klasickou international variací, ale vyrukuje s tunou nových záběrů. Je tu víc BB-8, víc Chewieho, víc nových hrdinů, ti staří pak pózují v nových záběrech. A co je na tom všem nejlepší? Že tu všechno vypadá jednoduše epesně a zatraceně energicky - ve všech záběrech vidíte krásnou interakci s prostředím, ty líbivé digitální objekty se krásně spojují s okolím, baví dynamikou a vtahují svou dobrodružnou fantaskností. Všechno je na svém místě - na správném místě - což zní vlastně až trochu děsivě.

Star Wars: Síla se probouzí: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nádherná kampaň. Možná nejosobitější za mnoho let, a to mluvíme o obrovském blockbusteru. Kdekdo asi čekal, že bude plnokrevný trailer sedmých Star Wars hlasitou drtičkou smyslů. Že do nás Abrams naláme 150 vteřin epických záběrů, konečně vykecá kus příběhu a ukáže základnu Starkiller nebo Lukea Skywalkera (nebo obojí). Džej Džej ale na vyšlapané cestičky kašle a dál si jede teaserové vnazení, které míří přímo na člověka, co sedí v kině/u monitoru. Už první teaser nám vysvětlil, že v sobě máme Sílu. A teď se jí se dvěma hrdiny, kteří mají sakra obyčejné životy, máme poddat. Ten koncept je v jádru geniální. A jelikož je obalený dostatkem opulentních válečných výjevů, podmanivou hudbou a Hanem Solem, který zhmotňuje divoké představy o temné straně a rytířích Jedi, není o čem. Další trefa na solar, která má hlavu a patu a dá se na ní koukat pořád dokola!

Star Wars: Síla se probouzí: Promo z Comic-Conu


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Strašlivej doják. Kdybych nebyl větší drsňák než Chuck Norris, co ho nic nerozhází, snad bych se rovnou rozbulel. Takhle se mi jen klepala brada... ale divte se, když se servíruje tak dojemné promo, které ukazuje přesně to, co chceme vidět: Staré známé tváře, uvědomělý návrat k legendě, pietní zacházení se slovutnou ságou, ale k tomu i absolutní fanouškovský zápal a vědomí, že aby bylo veselo, musí se zkonstruovat filmařsky progresivní pokračování. Tohle promo brnká přesně na tu nejcitlivější strunu a vy se můžete kochat jak pár novými šmrcovními záběry, tak i vyloženě nostalgickými momenty, jakým je znovuusednutí Žvejka s Hanem Solem do kabiny Millennium Falcon. Dokonalý ždímač emocí.

Star Wars: Síla se probouzí: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

To je Síla! Jaká přesně, bych mohl opakovat vlastně od minulého teaseru. V tom novém toho uvidíte ještě méně než napoprvé - záběru rozhodně není mnoho, ale každý naznačuje, že se nám sny moc hezky plní. Vizuál původní trilogie je sympaticky občerstven tak, že se rozhodně nemusíte bát další dávky digizvěrstev: Krásně je to vidět už na momentu, kdy se stormtroopeři otáčí a působí to asi stonásobně realističtěji a cool, než když podobně pózovali na přehlídce v závěru Epizody 2. Brnkání na nostalgickou rodinnou strunu zabírá perfektně, vrátit se k postavám, které zestárly o několik dekád, se nezdá být jako problém, jak vám naznačí finální bonmot Hana Sola. A ty popcornové atrakce, kdy se na (nové planetě) Jakku poletuje mezi padlými koráby Impéria? To je prostě dokonalost. Chci Vánoce! Ne kvůli dárkům, ne pro koledy, ale prostě proto, že návrat Star Wars má všechny předpoklady fakt být filmovou událostí roku. Ne-li pětiletky!

Star Wars: Síla se probouzí: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pokud tohle s někým nehnulo, musel to po minutě vypnout. Chápu, že John Boyega, Daisy Ridley a Oscar Isaac nejsou herecké trio, které jste dnes chtěli vidět. A chápu i to, že první teaser nových Star Wars neodhaluje moc ze zápletky a vytahuje dost kontroverzní světelný meč. Jenže! Už když letí X-Wingy nad vodou, je to tam. A když se pak konečně rozburácí Williams a po monitoru vám začne rotovat nejlepší vesmírná loď všech dob, dosáhne J. J. přesně toho efektu, který měl teaser vyvolat. Srdce buší na plné obrátky, natěšenost stoupá ke hvězdám a prosinec 2015 se najednou zdá být nekonečně daleko. Ano, vážení, celá ta nádhera je v jediném záběru. A teď mě omluvte... jdu si ho pustit podvanácté.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace