Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Star Trek: Do temnoty | Star Trek Into Darkness | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 17.05.2013
CZ premiéra: 06.06.2013
režie: J.J. Abrams
hrají: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Benedict Cumberbatch

Star Trek: Do temnoty: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Bombastické. Abrams utahuje šrouby zase o pár závitů a my se můžeme uslintat k smrti. Možná je škoda, že víme víc o příběhu, že jsme opustili londýnské teroristické inferno a vidíme i porobení Enterprise a Kirkovy zoufalé záchranné manévry. Ale minule nám toho Abrams nadělil mnohem víc, než co nás odrovnalo v trailerech, takže by nám mělo zbýt dost překvápek a nečekané zábavy i do kina. Čerstvý trailer je ještě nabušenější, ještě vyhrocenější, ještě kulervoucnější. Prostě parádní a bez jediné chybičky. Maximální požitek. Teď už fakt chceme vidět jen tu celovečerní verzi.

 

Star Trek: Do temnoty: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Abrams trhnul kormidlem a sešlápnul hyperpohon až k podlaze. Druhý trek čím dál tím víc připomíná Mission Impossible. Nebo Bonda... nebo jakýkoliv akčňák, ve kterém Jack Ryan... pardon kapitán Kirk honí (intergalaktického) teroristu. Příliš přízemní? Nevadí! Příliš dualistické? Tím líp. Přetlak záporáků v letních filmech nás posledních pár sezón otravuje. Cumberbatch dostal v nové ukázce tolik prostoru, že mezi ním a Kirkem zůstává už jen pár štěků pro ostatní. Na druhou stranu pokud se svlečete do spodního prádla a vypadáte jako Alice Eve, nemusíte ani moc mluvit... Nový Trek vypadá čím dál tím šťavnatěji. Dokonce tak moc, že jsem to snad ani nechtěl vidět. Očekávání stoupají na maximum, záběry budují v hlavě dějové můstky a konspirace typu "kdo s kým, kam a kudy", ale jak znám Abramse, pořád je o tři koňské délky před publikem, takže se nemusíme bát plytkého děje. A ten zbytek? Ten o svých kvalitách přesvědčuje už v ukázkách. Takže se připoutejte a počkejte si, až se tahle blockbusterová paráda rozjede, tentokrát třeba už za zvuků legendární TOS fanfáry. Chlupy se mi ježí předem...

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Star Trek: Do temnoty: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Ještě než nás Kirk a spol. rozšmelcují plnokrevným trailerem, tu máme rychlé teaserové intermezzo. A je to otočka o 180°, jelikož se temnota poprvé vytrácí v zájmu až staromilského nahláškovaného dobrodružství, jež mimochodem jasně naznačoval už prolog z IMAXu. Jonesovský útěk před domorodci doplňuje Abramsova verze Malého sokola, dojde i na tronovskou helmu... a celé to najednou vypadá jako akcí nabitá popcornovka, u které nebude čas vzdychat nad tím, že tu dobrovolně skončí sklem další uberpadouch. Každopádně nemáte 70 vteřin šanci odtrhnout oči od monitoru, a i když to na patero pěticípích v tomhle případě není, očekávání samotného filmu zase putuje o úroveň výš. Jestli tedy ještě má kam...

Star Trek: Do temnoty: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Benedict je lepší. Ve všem! A J. J. Abrams to moc dobře ví, pročež ho nechává démonicky ovládnout další trekovskou upoutávku. Ano, těch pět hvězd už začíná být trochu klišé. Jenže co má člověk dělat, když ho i na ploše 30 vteřin mrazí až na zátylku? Trikové sekvence jsou epické, výrazy hrdinů bez výjimky osudové... a co teprve, když začne povědomé pípání a vy zjistíte, že hlavní slogan filmu zní "náš svět je v hajzlu"? Sherlockův hněv zkrátka vládne, takže se smiřte s tím, že nám Enterprise z hledáčku jen tak nezmizí. Minimálně do té doby, než ji někdo rozstřílí na hadry a pošle ji do Londýna vyhrábnout novou turistickou stezku. Wait... what?!?

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Star Trek: Do temnoty: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

To je prostě tak boží, že už si to lepší nedokážu představit. Každý záběr z nového Star Treku tu sedí jak uniforma na tělo Zoe Saldany, přičemž i v rámci tří prezentovaných videí vyznívá Abramsův blockbuster jako plnotučná (a překvapivě pestrá) pecka. Jeden úderný oznamovací spot, nesmírně kinetická devítiminutovka pro IMAXy a teď klasický teaser, který volí jemný hudební podkres, zesilující osudovost celé téhle story - to je sakramentsky bohatá nadílka. Užijeme si ji o to víc při vědomí, že ze sebe bude muset mladý Kirk vyždímat maximum, aby ochránil lidi, na kterých mu záleží. Kuní ksicht Benedicta Cumberbatche mu totiž bude s velkým gustem zatápět. Což si nechám líbit, protože Star Trek vyznívá jaksepatří epicky nejen co do trikového měřítka, ale i když na sebe člověk nechá doléhat jeho vnitřní dramatický náboj, probublávající skrze postavy, které Abrams oživil, omladil a zjevně je má natolik rád, že z nich umí a chce tahat velké příběhy. Žádnému jinému megafláku příštího roku tolik nevěřím!

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Star Trek: Do temnoty: Devítiminutový prolog


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

POUZE KINORIP! A LEPŠÍ KVALITA ZŘEJMĚ NEBUDE...

Vo tom to je. Bezelstně přiznávám, že Abramsova filmová řeč mi prostě nehorázně sedí. Skoro absolutně. Zvlášť když člověk ví, že druhý Star Trek bude temnější a výrazně osudověji nasměrovaný, už tu nic nechybí. Natěšení může být absolutní, v čemž ještě podpoří devítiminutové lákadlo z IMAXu, které má i v kinoripu tolik kinetiky, náboje, vizuálních nápadů, cool postav, sexy lense-flare a dalších vychytávek, že prostě nelze nepodlehnout. Ano, Abramse žeru, zatímco třeba rukopis Petera Jacksona, postavený na virtuální kameře, 3D scenériích a haldách neživotných potvůrek, do kterých Gandalf pinká bez pořádného „osobního“ zanícení a tedy i napětí, mě jednoduše nudí. Vo tom to je. A proto si tenhle prolog nemůžu užít před Hobitem v IMAXu, i když by mě lákal víc než celá ta megalomanská fantasy.

 

Star Trek: Do temnoty: Announcement teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak tahle Abrams OZNAMUJE teaser nového Star Treku! Neskutečné. Zatímco jsme u minulého filmu dostali minietudu se svářečem, tentokrát moc zvolna nezačínáme. Naopak se do nás od začátku hrne děsivý voice-over Benedicta Cumberbatche, který se vrací na Zem, aby ji ve jménu pomsty rozsekal na hadry. Je to docela klišovitá promluva. Elektrizující představitel Sherlocka ji ale prodává na 220%, a dělá tak z první trekovské minutky impozantní podívanou, která víc než dostává podtitulu filmu. Opravdu se z lehkého letního popcornu řítíme do temnoty? Už tak vypadá, jelikož Abrams neservíruje veselé hlášky, nýbrž depresivní přehlídku otřesených, uplakaných a vřeštících hrdinů, kteří rozhodně nevypadají, že by si svojí novou misi příliš užívali. Možná to zní krapet ošklivě, ale... tím líp pro nás!

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

UPDATE: Tady máte japonský teaser s pár novými záběry... a zatraceně povědomovou, potenciálně spoileroidní tečkou, ze které mi málem rupla cévka.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace