Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Spider-Man | 2002
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: Sam Raimi
hrají: Tobey Maguire, Kirsten Dunst, Willem Dafoe, James Franco

Spider-Man: WTC teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Je to jedna z těch událostí, které neovlivníte. Natočíte skvělý teaser a jak z trucu pár dní na to do dané lokace nějaký cvok pošle letadlo. A pak druhé. A umře tam hodně lidí. Američany by po jedenáctém září tenhle teaser od kina spíš odpuzoval a tak musela scéna za několik set tisíc dolarů zapomenout na to, že se kdy na stříbrném plátně ohřeje (scéna byla natočena speciálně pro ukázku a Raimimu se tak líbila, že ji chtěl vložit i do filmu... ale nakonec nemohl). Je to škoda, protože má něco do sebe - skvěle pracuje s neznámou hrozbou a dovedu si celkem živě představit, jak minimálně první polovinu všichni v přítmí kinosálu horlivě hádají, na ukázku z čeho že to vlastně koukají. Další thriller o bankovních loupežích? O vyjednávačích? Houbelec. Komiksový film o teenagerovi, kterému z ruky vystřelují ocelově silné pavučiny, leze po zdech mrakodrapů a je rychlý jak blesk. Úplně vidím ten davový údiv. Dokonalé překvapení. Tohle je jeden z těch teaserů, které jen tak nevznikají a na něž filmový průmysl vzpomíná pokaždé, když na nejpovedenější ukázky padne slovo. A to se k němu studio oficiálně už moc nehlásí. Dneska slouží hlavně jako vzpomínka, že i přes řeči odpůrců Raimiho a zastánců restartu Sam přivedl na svět něco mimořádného.

Spider-Man: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Upřímně řečeno, výjimečné kvality traileru na Spider-Mana 2, který jsme v redakci zvolili za nejlepší klip uplynulého roku, nebyly v době jeho vypuštění zas takovým překvapením. Spideyho křísitelé si na prvních krůčcích svého úžasného arachnida dali vždycky záležet: Vždyť právě trailer, v jehož profilu se nacházíte je považován za jednu z nejlepších ukázek své doby. Čas se sice v říši trailerů řítí mnohonásobně rychleji než na filmovém plátně, a to co bylo před třemi lety ultracool je v současnosti už "jen" výborné řemeslo. Ale v každém případě nabízí právě Spider-Man ideální klíč, jak vyčerpávajícím způsobem vyplnit promítačem svěřené dvě a půl minuty - jak zkombinovat expozici příběhu, představit postavy, uvést na scénu hlavního záporáka (Goblinovo roztěkané zrození prostě nestárne), a jak vygradovat trailer do závěrečné akční smršti, po níž nezbyde než zašeptat zjihlé WOW! Můžeme se rozplývat nad hravým vyplněním pauz mezi dunícími chorály (kapka krve rulez), ale bohatě postačí konstatování, že v tomhle traileru vypadá filmový Spidey jako absolutní koktejl hlášek, vtípků, emocí a akce. Realita byla výrazně uměřenější - což není nutné chápat jako negativum filmu, ale jako skvělé vysvědčení téhle miniaturizované audiovizuální jízdy.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace