Jakožto vrchní místní fanda Hollandova Spider-Mana hlásím i po tomhle traileru spokojenost, dere se mi však na jazyk zároveň takové malé ovšem nápadné ale...pořád z toho totiž necítím tu událost. Událost, jako byla trojka. Událost, jako bude Doomsday. Nebo událost, jakou bude Odyssea, druhý Hollandův, Zendayin i Bernthalův červencový blockbuster. Brand New Day zatím vsází na komiksovou věrnost a fandovské pomrkávání, stejně tak docela funguje tajemství okolo mysteriózního záporáka (jehož jméno překvapivě stále neznáme), tajemství okolo postavy hrané Sadie Sink a celkově zápletky, jaká nás pravděpodobně čeká. A tenhle druhý trailer vlastně v rámci těchto mantinelů pracuje velmi dobře, protože odhaluje střípky, krátké dějové berličky, sem tam něco z akce, aniž by kdykoli prozradil moc, čímž tak nějak natahuje všechny ty výše zmíněné pocity. Za to tedy Sony patří prozatím můj obdiv, protože zvědavost roste a spolu s ní i natěšení. Zároveň mi ale v rámci kampaně chybí něco, nějaký jeden opravdu silný moment, něco víc emocionálního, osudového, zkrátka posun z obyčejné letní marvelovky s mou oblíbenou postavou na filmový event léta, který nebudu chtít prošvihnout a zajdu si ještě v den premiéry. Až (jestli) tohle v nějakém traileru dostanu, milerád naperu pět hvězd.



