Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Spider-Man: Napříč paralelními světy | Spider-Man: Across the Spider-Verse | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.06.2023
CZ premiéra: 01.06.2023
režie: Joaquim Dos Santos
hrají: Shameik Moore, Hailee Steinfeld, Oscar Isaac, Issa Rae, Jake Johnson

Spider-Man: Napříč paralelními světy: Trailer 4


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Pořád hrozná stylovka. Sony nenechává úspěch animovaného Spider-Mana náhodě, a tak do nás sype už čtvrtý trailer, který vlastně z velké části opakuje koncept minulých upoutávek, prodlužuje jednotlivé scény a přidává k nim nové vtipné kousky navíc. Tentokrát hlavně v podobě pavoučí kočky. A i přes okoukanost některých scén to pořád funguje skvěle. I nová ukázka totiž srší neuvěřitelnou energií i tvůrčím sebevědomím a svou kadencí nápadu už na ploše dvou minut strká hravě do kapsy prakticky veškerou hranou komiksovou konkurenci za poslední dva roky. Jen už bylo v případě druhého Spider-Mana toho lákání přeci jenom dost a tvůrci další materiál snad ukazovat nemuseli. Natěšení jsme totiž tak jako tak a už chceme vidět hlavně výsledný film.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT

Spider-Man: Napříč paralelními světy: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Já nebrečim, vy brečíte! Jojo, pokračování k mému dost možná nejzásadnějšímu filmu uplynulé dekády (je to tak) mi nejspíš opět bude útočit na hlavu i srdce všemi možnými způsoby, minimálně nový mezinárodní trailer tak totiž činí. Na druhou stranu byť je o fous lepší, jak ten včerejší, pořád souhlasím s kolegy, že je to na ploše dvou minut maličko roztříštěné a nemá to až takový tah na bránu, jako by podobně epické ukázky mít mohly. Nicméně z úvodu s hranými Spider-Many mi běhá mráz po zádech, a jakmile se pak trailer ve druhé půlce rozjede k útěku před Spider-Manem 2099, je to strhující a zatraceně silné. Přitom jsem s Milesem Moralesem zažil zatím jenom jeden film, a přesto už mi stihl přirůst takovým způsobem k srdci. Jenom to podtrhuje, jak strašně geniální byla jednička, a jak těžké to budou mít tentokrát, aby se když už ne překonali, tak aspoň vyrovnali. Já jim každopádně držím palce a budu doufat, že ten příští trailer, pokud teda ještě nějaký bude, nás už komplet rozbije na tisíc malých kousků. Tenhle k tomu má sakra blízko...

Spider-Man: Napříč paralelními světy: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Takhle nějak si představuji animovaný komiksový nářez. Druhý Spider-Man sice změnil své režijní vedení, i přesto jako by se ještě přidalo na tvůrčí sebejistotě a nápaditosti. Další putování paralelními světy navíc působí po animované stránce ještě více lahůdkově než posledně a vyšperkovaně v prakticky každém komiksovém detailu. Tempo je pak v druhé polovině opravdu strhující a epická hudba, jednotlivé výjevy i motivy napovídají, že tentokrát to bude celé daleko osudovější a emotivnější. A do toho tu máme výtečný fan servis (legendární meme se neomrzí asi nikdy) a pomrknutí, která musí potěšit každého Spideyho fanouška. Na druhou stranu, právě kvůli teenagerským fórkům působí upoutávka zejména v první polovině malinko roztříštěně a s představeným materiálem mohla být ještě o fous údernější. I přesto je šance, že i tentokrát dostaneme komiksovou pecku, hodně vysoká.

Spider-Man: Napříč paralelními světy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tohle bude prostě zase nářez. Hlavně pro ctitele kvalitní animace. I když už se revoluce jednou udála, i jako evoluce to vypadá znovu na naprostou žánrovou špičku. Jak na poli animace, kdy se nám kombinují styly a propojují se do neskutečně našlehaného nářezu, tak z hlediska komiksového vyprávění, protože dravé propojování postav na poli dvou tučných celovečerních filmů dá tvůrcům předchozího geniálního Spideyho (oceněného po zásluze Oscarem) zase spoustu prostoru pro oslnění. Zkrátka čekejme násobně progresivnější podívanou, než jakou na nás chystá v zimě třeba Ant-Man a na jaře Shazam. A jestli to neklapne, bude mít zlomené srdíčko zase nejen nějaká nová láska jednoho z mnoha Spider-Manů, ale hlavně všichni komiksoví fandové s otevřenou myslí. 

Spider-Man: Napříč paralelními světy: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Animované Paralelní světy zaznamenaly ještě větší úspěch, než kdokoliv tušil, a tak jsou tvůrci zpátky s další municí. A tentokrát asi nebudou ještě víc šetřit sebevědomím, ambicemi a chystají pro nás hned dvojitou nálož dobrodružství Milese Moralese. První část pak na sebe láká takovým teaserem na jistotu, ale pořád zatraceně efektním. Znovushledání roztržitého hlavního hrdiny se Spider-Gwen si udržuje svou vtipnost a lehkost, stejně ale diváka nejvíce zaujme stále famózní vizuální stránka, která bude nejspíš i podruhé vyrážet dech. A potom pravděpodobně i potřetí. Návrat animovaného Spider-Mana toho zkrátka zatím neukázal moc, připomněl se však velmi stylovým způsobem.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace