Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Spider-Man 2 | 2004
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.07.2004
CZ premiéra: 22.07.2004
režie: Sam Raimi
hrají: Tobey Maquire, Alfred Molina, Kirsten Dunst...

Spider-Man 2: V.I.M.


ikona
Cival
sam raimispider-mantobey maguire
První Spider-Man stál na začátku velkého comicsového boomu z přelomu tisíciletí. Druhý ukázal, že jde v blockbusterech s okostýmovanými hrdiny jít ještě dál... 

Vidím to jako dnes. Skončila novinářská projekce a kvartet duševně spřízněných publicistů, kteří ani náznakem netušili, že by je jednou mohlo spojit cosi jako MovieZone těžko skrýval euforii. Jeden z nejočekávanějších filmů roku 2004 těžce zamával s jejich předpoklady a ve všech ohledech rozboural jejich naděje. Bylo to snad naposledy, co jsem prchal z kina s pocitem kompletního zážitku: S radostí z vyváženosti mezi poctou předloze a velkolepou hollywoodskou jízdou. S uznáním k psychologické drobnokresbě a herecké brilanci, která ustála přeslazené dialogy. I s obdivem k Raimiho režii, v níž se mohla snoubit „fanouškovská“ stylovost s citem pro vizuálně vytříbenou akci.

Spider-Man 2 má všechno, čím by popcornové veledílo mělo oblažovat – charismatického záporáka, vícerozměrného hrdinu, srdcervoucí romantickou linii s finále, při němž i Pretty Woman vlhnou závistí oční stíny, i kulervoucí pasáže od režiséra, který umí dávkovat humor a žánrové odbočky i vsouvat vtipné mezihry. Pro nás zkrátka comicsový biják numero uno.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace