Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Speed Racer | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.05.2008
CZ premiéra: 08.05.2008
režie: Andy Wachowski, Larry Wachowski
hrají: Emile Hirsh, Christina Ricci, Matthew Fox, Susan Sarandon, John Goodman

Speed Racer: Čtyřminutový trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Wow. Paráda. Brutus. Aleluja. Díky ti, Všemohoucí. Nářez. Jedeme z kopce. OMFG!

Tohle prostě musíte vidět. Čtyři minuty absolutního adrenalinu, které profrčí vaší hlavou a nasází do ní tolik otázek, že by s nimi šlo odmoderovat pět kol Milionáře. Namátkou, do druhého záchytného bodu: Proč mi tolik tluče srdce? Proč se cítím jako pětiletý kluk, který se zrovna skamarádil se šimpanzem? Proč je Matthew Fox poprvé v životě cool? Proč se kamera s těmi autíčky mazlí, jak kdyby je právě odrodila? Proč si Christina Ricci tak svůdně sundavá kšandy? A proč je posledních devadesát sekund snad největším trailerovým nářezem, co kdy spatřil světlo světa?

Proč? Protože auta letos nevyjíždí od Pixarů, ale z bláznivé garáže Joela Silvera, kde fára po nocích nacvičují trojná salta se dvěma vruty. Kdo nechce sedět v jejich kokpitu, ten nikdy nebyl dítětem. Kašli na ně a šlápni na to, Speede.

Speed Racer: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Ještě nemáte dost? Ani se vám nedivím. Wachovští opravdu jedou na plný plyn a jak se zdá, jejich režisérské motory jen tak nezadřou. Pokud jste se odminula ještě nevzpamatovali z trénování vjemu různých barevných spekter, radši si monitor hoďte do černobílého módu. Wachovští totiž vytahují další digitální pastelky a čmárají jeden geniální obrázek za druhým, stavějí postavy a vozidla do úhlú, u kterých si vykroutíte krk a skládají to do takové nážezové stavebnice, že vám maminka bude muset přišívat čelisti zpět k hlavě. A nezapomeňte na bryndák. V pořadí už pátém ("chlapci" se s tím nepářou) traileru dochází ke spoustě opakovaček, na konci dokonce zařve stejná hudba, jako v minulém případě. Ale to vlastně nikoho nezajímá, protože stejně budeme sosat kvůli té hromadě lesklých autíček (a lesklých lidiček, místeček a tak vůbec). I těch nových se tu objeví na první pokus nestravitelné množství (nasycen až na páté zhlédnutí!), takže žhavte linky co to dá. Od další pětihvězdičkové sklizně dělí Speed Racera tentokrát jen pár tempo-nabourávajících momentů, které mu ale stejně většina z vás odpustí. Čekání na květen bude dlouhé. Opravdu dlouhé.

Speed Racer: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Už si nemyslíme, že se Wachovští zbláznili. Už si neděláme srandu z barevných autíček, která padají z útesů a bojují spolu prostřednictvím hypermoderních bondovských udělátek. Jsme naplno pohlceni vesmírem barev a zvuků, kterým traileroví mágové už počtvrté vybrali úplně nové a opět naprosto trefné hudební podkresy. Když se poprvé naplno rozezní Come On od Andyho Huntera (mimochodem písnička „ukradená“ ze závodní pecky Burnout 4 – takže taková sázka na jistotu) a objekty se začnou rozmazávat v nezřetelné linie, vstupuje do hry adrenalinová bouře, jíž se na současné trailerové scéně nevyrovná prakticky nic. Pokud ale čekáte náhlé dupnutí na brzdu, asi Wachovské pořád ještě trochu podceňujete. První pecka je jen startem souvislého řetězec hudebních témat a doprovodných vizuálních orgií, které vás prostřednictvím vynálezu zvaného HD donutí nahýbat hlavu k vašim monitorům stále blíž a blíž. Dialogy, které tohle peklo ředí, se pak zdají být čím dál tím přesnější a video poněkud kompaktnější, srozumitelnější a hlavně zjasněnější a „dospělejší“ – schválně ho porovnejte s úplně prvním. Už tušíme, že tahle vize je zatraceně sofistikovaná a ne jen nějaký omyl, který vznikl na hodně divném tripu. Předchozí International trailer 2 byl sice o něco dynamičtější, méně ukecaný a vůbec, o fousek lepší, i tenhle si ale zaslouží ověsit plným počtem vavřínů za to, jak nekompromisní a strojově přesnou audiovizuální řezanici si dovoluje přednést.

Speed Racer: International Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Go, Speed, Go! Kdo nemá rád barvičky, ať si trhne nohou. Fialové letadlo, purpurová helikoptéra a dalších 154 předmětů, jimž se nevyrovná ani Kaplického zelenkavá knihovna, se řítí v neslýchaně našlapané upoutávce - a můj cit pro estetično umírá. Devadesát sekund je zatraceně dlouhá doba. Stihnou se vám během ní zavařit sluchovody, připomenou se desítky scén z rozličných filmů (od Zprávaře po bondovky) a ozve se i příliš mnoho hodin strávených pařením Stunts GP. A ne jen v podobě, v jaké jste je nikdy nemohli vidět; rovnou v traileru, o kterém si v Hollywoodu před každou letní sezónou vyprávějí pohádky. International Trailer s pořadovým číslem 2 je totiž jasná jednička. Žádný subwoofer pro ní není dost výkonný, žádné chorály dost úderné a žádný nevěřící tomáš dost skeptický na to, aby se z něj nedalo vytřískat zadržené „wow“. Jasně že trochu přeháním, ale kdyby vám v žilách bloudilo tolik neodbouraného adrenalinu, taky byste si nemohli vzpomenout, kdy naposledy zářila na vašem monitoru tak vražedná okolapka. Nevím, kolik to auto stojí. Ale chci ho!

Speed Racer: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Má mě rád - nemá mě rád, má mě rád - nemá mě rád ... dosaďte si do téhle květinové hříčky věty „jsou blázni“ a „nejsou blázni“ a pochopíte, co se právě honí hlavou drtivé většině filmových fanoušků. Tak hodní byli. Oba kluci, oba se zájmem o stylové kriminálky ... a oba s bláznivou touhou nikdy nezapadnout do šedého průměru. Teď už je z bratrů Wachowských cosi neidentifikovatelného (asi se tomu neříká sestro-bratři, ale sourozenci), co svůj zájem o neprošlapané uličky cpe do tak výstředního fláku, že z něj tvrdnou rohovky. A já se ptám: Jak hluboko vede králičí nora? Půjde na jejím dně rozlišit génia od pionýra slepých uliček? Píše se nová dějinná kapitola nebo jen odřízneme její zanícený apendix? První mezinárodní ukázka nám odpovídá velmi stylovou bonboniérou pro naše smysly, z níž popcornožrout prostě pořád musí něco vyzobávat. Už jen pro tu zvědavost, co z té směsky bitek, papundeklových rodinných scén a fantastických (nebo spíš fantasmagorických?) závodních sekvencí vlastně vyleze. Nevím, jestli kvůli Speed Racerovi začneme nosit barevné hadříky, tak jako jsme se kdysi navlékli do Neova kabátu a černých brýlí. Vím jen, že tyhle autíčka jsou příliš sexy na to, abych nechtěl civět zpoza jejich volantu. Z první řady a s angličákem svíraným v pěsti.

Speed Racer: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Hráli jste Wipeout? Hráli jste Burnout? Viděli jste Žraločáka a lávovku? Pak máte úplně přesnou představu, jak vypadá Speedracer (a jak vtipně podotknul imf, představu ideálně přiblíží i herní titul Viva Piñata ;). Rychlá auta, soustředění řidiči a rychlost, která se blíží hranici lidského vnímání. To všechno jsou závody, v nichž Emile Hirsch předvádí své nejpronikavější oči kariéry a kde je v interiérech subjektivně více polystyrénového materiálu než v balení s novým domácím kinem. Chtělo by se mi plakat nad otřesností triků, ale je zjevné, že je to všechno nějaká sofistikovaná hra s divákem a každý zpomalený záběr barevné duhy a točících se koleček má své přesně dané místo. Z vizionářů se snadno mohou stát blázni a tenhle případ k tomu má nebezpečně blízko. Všichni se nicméně tváří, že to berou až moc vážně a i obsazení napovídá, že to, co vidíte, vypadá přesně tak, jak má. Proto se ptám – přehlédl nebo přeslechl jsem něco? Protože tohle je zaručeně ta nejdivnější věc za 100 milionů dolarů s legračními knírky a naivně osmdesátkovým duchem v županu kreslených filmů z ranních hodin, kterou jsem viděl. Má šanci to vydělat byť jeden dolar? Těžko odhadovat, mrkněte sami a nechte nám svůj příspěvek v diskuzi. Od nás jsou to čtyři pětirohé mrchy z pěti – za střih, hudbu, koule a STYL. Ano, i v tomhle věku máme asi rádi omalovánky ;).

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace