Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Speed Racer | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.05.2008
CZ premiéra: 08.05.2008
režie: Andy Wachowski, Larry Wachowski
hrají: Emile Hirsh, Christina Ricci, Matthew Fox, Susan Sarandon, John Goodman

Speed Racer: DVD


ikona
Mr. Hlad
 

Závodník jménem Speed Racer to sice díky slabé fanouškovské podpoře na trati „originální nápad – kasovní úspěch“ úplně nezvládl, ale jeho výkon se v očích naší redakce zařadil letos mezi ty nejzajímavější. Jeho styl řízení byl divoký, originální a velmi osobitý, ale i když většině soupeřů celou dobu ukazoval záda, do cíle nakonec úspěšně nedorazil. Možná je to osud všech závodníků, kteří se vydávají vlastní cestou, která je plná lentilkových barev a roztančených šimpanzů. Ale teď vážně. Speed Racer v kinech sice propadl, ale rozhodně za to nemohou jeho kvality. Tvůrci Matrixu – bratři Wachovští – si u filmové adaptace japonského comicsu o rodině, která žije závoděním, evidentně plnili svoje dětské sny. Mimo to si ale našli i čas na to, aby ukázali sílu nejnovějších trikových technologií a moc své vlastní možná až dětinské představivosti. Sledovat Speed Racera je poměrně obtížné a pokud člověk nepřistoupí na pravidla hry a bude se neustále šťourat v tom, že bratr hlavního hrdiny spolu se svou opicí neustále žere růžové sladkosti, všichni vypadají jako z béčkové videohry a v akčních scénách pořád něco bliká (dost často růžově), bude trpět. Na druhou stranu pokud nad filmem nezlomíte hůl po pěti minutách, brzy zjistíte, že jste z filmu nadšenější než děti, pro které je zdánlivě určen. Speed Racer je zkrátka jízda od začátku do konce. Jízda horně originální, poměrně divoká, občas dost nebezpečná, ale nejspíš na ni jen tak nezapomenete.

Co se týče bonusů, žádný zázrak to není, ale něco se na DVD přeci jenom najde. Čeká vás sympaticky stylizovaná procházka po natáčení, kde vám bude průvodcem mladší Speed Racerův bratr a v další patnáctiminutovce se budete moci podívat pod kapotu superaut. Je škoda, že toho není víc, ale bonusy jsou alespoň poměrně zábavné a nejde v nich o klasické vzájemné plácání se po zádech.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky, anglicky
Titulky: české...
Datum vydání: 22. 9. 2008
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace