Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Souboj Titánů | Clash of the Titans | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 02.04.2010
CZ premiéra: 15.04.2010
režie: Louis Leterrier
hrají: Sam Worthington, Alexa Davalos, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Gemma Arterton

Souboj Titánů: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Asi nejsem jediný, kdo pojal podezření, že i kdyby na nás Warneři chystali třeba dalších pět ukázek, odvahu na změnu hudebního doprovodu už nenajdou. Pecka The Bird and The Worm si přitom zaslouží obměnit, protože svou dějinnou úlohu odvedla na výbornou, a teď už se jen stereotypně otáčí v přehrávačích. Jenže najít koule na kompletní změnu dramaturgie, jakou si Warneři dovolili třeba během kampaně na Terminator Salvation, není sranda. Proto se volí méně drastické metody typu „necháme to zahrát tradiční hudební nástroje, které mají evokovat řeckou mytologii“ (ještě, že se Titáni neodehrávají ve staré Praze, pak by možná došlo i na flašinet a housličky, a to by byla teprve polízanice). První půlka odhalí pár nových záběrů, pokoušejíc se lehce nepřesvědčivě vyvolat dojem, že vidíme mnohem víc z obýváků a pracoven bohů, z Olympu i z podsvětí, ale je to jen nenápadné cukrování už známého koláče. Efekt prvotního překvapení zmizel a mezinárodní upoutávka tak ve finále funguje jen jako řemeslně nadstandardní „třetí kousek do party“, jenž se mohl, nebo spíš měl, v druhé půlce alespoň trochu odklonit od svých předchůdců.

Titulky ke stažení ZDE.

Souboj Titánů: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Titáni jsou zpátky s trailerem a je to úplně stejně cool, jako když se ukázali poprvé. Dvakrát delší upoutávka sice postrádá údernost lehce podpásové minulé a dokonce se nestydí si z ní pár pasáží vypůjčit, rozhodně však nelze říct, že se nám Leterrier snaží podruhé nacpat to samé. Na to je tu moc nových záběrů, opět nahuštěných do vypiplaného audiovizuálního konceptu, a nechybí ani (někým možná nevítané) odhalení novodobých verzí legendárních monster. Těžko vynášet soudy nad mihnoucí se Medusou, už teď je ale jasné, že s Krakenem (Rancorův hodně vzdálený bratranec?) bude hodně veselo. Nezbývá tedy než doufat, že v marketingovém oddělení Warnerů neměli jen záchvat geniality a z Perseovy cesty do podsvětí se opravdu vyklube největší nářez příštího jara. Už proto, že by měl Sam Worthington do budoucna hrát jenom v tom nejvybranějším filmovém zboží. A Liam Neeson jakbysmet. Vypusťte... HD, sakra!

 

Titulky ke stažení ZDE.

 

Souboj Titánů: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Wow. Prostě: Wow. Těžko vyštrachat v hlavě tak nekompromisní upoutávku. Když ji otevřete, okamžitě si všimnete pádícího ukazatele času. Suma sumárum, minuta? Hmmm. Jenže do uší se v sekundě zaříznou přeboostované kytary a už není kam uhnout. Minuta. Přesto v ní je víc kinetické energie než v polovině letních blockbusterů dohromady. Slovutná warnerovská fabrika na nařvané trailery zase jednou razí na plný výkon, z komínů se valí hustý adrenalinový dým, zatímco vědátoři v laboratořích vybírají políčka, v nichž se nejvíc skáče, seká, běhá a teatrálně rozhazují ruce, tak aby dynamika byla maximální. A je. I když jen – ano – minutu. Pochopíte z ní dokonale, kam Warneři směřují. Proč mají políčeno na další 300. Proč se jim líbily trailery na Terminátora. Proč dává nová verze Souboje titánů smysl. Místy možná příliš digi, místy příliš papundeklu, ale totální „kulervoucnost“ teaseru přechází až do sfér „kulodrtičství“. Drsná minuta. Perseus v ní tak rajtuje na koni, že je jasné, z jakého důvodu odhodil kadeře a řádí spíš s vojenským sestřihem. Antická poezie je možná hezká věc, ale nasranost a krvavé odhodlání prosekat se za svým cílem, to jsou přesně ty věci, jež mají nový Souboj titánů udělat nesmrtelným. Jedna minuta… a ozvěny škorpióních útoků budou v hlavě znít dlouhé týdny.

MZ SKALPEL TEASERU K PŘEČTENÍ TADY

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace