Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Solo: Star Wars Story | Solo: A Star Wars Story | 2018
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.05.2018
CZ premiéra: 25.05.2018
režie: Ron Howard
hrají: Alden Ehrenreich, Emilia Clarke, Donald Glover, Woody Harrelson

Solo: Star Wars Story: Blu-ray trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Vím, že bych to neměl říkat nahlas, ale docela se těším, až Sola uvidím podruhé. Když si totiž odmyslíte jeho propojení se Star Wars, zbyde vám fajnový sci-fi western, který si až takové tržební zoufalství nezasloužil. Jasně, pecka hodná Solova jména to rozhodně není. Ron Howard ale natočil jeden ze svých lepších filmů a baví mě na něm už to, že se žánrově tolik blíží k Firefly. V dalších týdnech nás určitě čekají výkřiky typu "proboha, ještě že jsem si to jenom stáhnul!" Zároveň bych se ale nedivil tomu, kdyby byla kupa lidí příjemně překvapená, že nejde o totální debakl, a časem byl Solo přijímaný jako ok sci-fi, která holt byla velkou slepou uličkou. Snad mu to tedy na blůčku bude slušet!

P. S. Ten "potitulkový záběr" ve filmu nebyl, ne?

Solo: Star Wars Story: TV Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Střih lepší materiálu. Tyhle rytmické hrátky a vychytávky vždycky potěší. A tady je dostanete ve vydatném nášupu, protože televizní spot je z velké části poháněn efektní kanonádou zvuků, které stylově zakončuje brácho-kámo-souhra mezi Hanem a Chewiem u karetní partie. Chewie je mimochodem sympaťák s adekvátním cool indexem i ve své omlazené verzi a jde se dotazovat, jestli náhodou svou srstí nezakryje všechny ty mladé, leč bezvýrazné lidské tvářičky. Trikové výjevy sice mají něco do sebe, ale vizuál je pořád podivně strohý a temně nevábný, nůžky střihačů to ale celé tahají nahoru co to jen dá.

Solo: Star Wars Story: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak vám nevím. Trailer rozhodně šlape líp než ten předchozí, materiál se vymačkává, co to jde. Ale pořád mi toho přijde spíš málo než hodně. Určitě jde o jisté osvěžení starwarsovského filmového univerza, lákavé kulisy i pojetí dalšího příběhu z předaleké galaxie. Ale hlavní hrdina se musí celou dobu v podstatě schovávat, aby nebylo zjevné, jak moc na odkaz Harrisona Forda nemá, a i ostatní jsou spíš hezké tvářičky bez charismatu. Prostředí a zvolená optika tak mohou být zábavnější než u standardních epizod, něco mi ale našeptává obavu, že co se týče příběhu a jeho tahounů, hrozí tu ve výsledku ještě mdlejší podívaná než u Rogue One. Jedno vím jistě: za čtvrt miliardy dolarů bych jako investor chtěl tučnější a chutnější popcornové sousto. Tři a půl.

Solo: Star Wars Story: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Ještě bude asi chvilku trvat, než nás Han Solo přesvědčí, že je všechno v cajku a že nás v kině nečeká bordel, který by byl důsledkem výměny režisérů a podobných věcí. Ale v první regulérní upoutávce mě to celkem baví. Fan service funguje, záběry na Millenium Falcon jsou hodně fajn a i ta akce vypadá docela dobře. Celé je to navíc laděné do lehce temnější atmosféry ne nepodobné Rogue One. Temnější a povedená hudba, pár hezkých špinavých záběrů… vlastně mi to přijde ok. Jen teda jednou věcí si pořád nejsem jistý. Alden Ehrenreich tu samozřejmě moc prostoru nedostal, takže v příští upoutávce ho možná budu chválit, zatím mi však připadá, že mu chybí solovská jiskra a to spratkovství mu moc nežeru. Ale tu čtvrtou hvězdičku tam napálím. Vypadá to dost dobře na to, abych to chtěl vidět.

Solo: Star Wars Story: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Je to tam? Není to tam? Sami si hoďte kostkou, třeba vyhrajete Millenium Falcon. Solo se představuje teaserem, který barevnou paletou hodně odkazuje k Rogue One a láká spíš na svět, než na postavy. Vnadění na samotného Hana je příkladné, ale znalce zákulisních poměrů by mělo varovat, že všechny tři ksichty v ukázce jsou v podstatě statické a nevypustí ani hlášku (rozuměj na kameru). Jakmile člověk Hanovi Jr. na konci pohlédne do tváře, ona jiskřička naděje skutečně trochu pohasne. Jinak ale solidní rozjezd marketingové kampaně, která nám zase a znovu roztáhne chřtán násilím, abychom ten další spin-off ochotně polknuli. Brblat můžeme pak v hospodě, hlavně že nám dají Chewieho a Kessel Run, že jo? S přivřeným okem přivřený palec nahoru.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace