Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Smrt čeká všude | The Hurt Locker | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 26.06.2009
CZ premiéra: 25.02.2010
režie: Kathryn Bigelow
hrají: Ralph Fiennes, Guy Pearce, David Morse, Jeremy Renner, Christian Camargo

Smrt čeká všude: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Jojo, taková nevybuchlá bomba dokáže zkazit náladu. Občas totiž škodolibě vybouchne, když se vám to nejmíň hodí (stojíte na ní, jdete k ní, držíte ji v ruce) a pak už nenaděláte zhola nic. Nebo máte štěstí a nic se nestane. A k tomu všemu jste nejlepší ve svém oboru – tak jako Will James, který těchhle mršek zlikvidoval víc než 700 a pořád si vesele vykračuje za sluníčkem a trousí suché hlášky. Nový trailer k ódě na šikovnost a statečnost amerických vojáků si bere do hledáčku právě jeho a skrze každodenní patálie s výbušninami otevírá prostor i ostatním jeho kolegům z týmu, pro které je Willovo štěstí takřka nepochopitelné. Intenziviní budování atmosféry se neobejde bez obšírného úvodu, který roztáčí kolesa ukázky vskutku p-o-m-a-l-u, ale po určité chvíli říká dost a přináší do pléna přesně to, na co jeho divák čeká – hutnou akci, řízné kytary a vojenské poučky pronášené vystresovanými chlapskými chrapláky. Přijde čas i na lidštější rozměr, rozpravu o svatebním prstýnku a náš-váš oblíbený záběr se zpomaleným chlapíkem, kterému za zadkem vybuchla opravdu velká koudel. Suma sumárum o malý kus horší trailer než v minulém válečném tažení, avšak stále na obstojné čtyři. V budování působivé atmosféry na malém prostoru je tvůrčí tým Kathryn Bigelow neskutečně zdatný.

Smrt čeká všude: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Díky za ty ženy! Na věci okolo nás se koukají jednoduše jinak. Válku nevidí jen přes efektní výbuchy granátů, přes cool kamerové filtry snímající velké zpocené černochy, ani přes záběry na vrtulníky letící při západu slunce. Dívají se hlouběji, citlivěji. Prostě jinak. Často z toho bývá uvzdychaná nuda, poetický balast na místech, kde to vůbec nefunguje. Jenže... ne vždycky. Kathryn Bigelow měla naštěstí vždycky koule a jako manželka Jamese Camerona nám dopřála hned několik zásadních počinů, zejména v chlapských žánrech akce - sci-fi - upířina. Rozvod se Železným Jimem její kariéře sice neprospěl (stejně tak průměrný komerční propadák K-19), Kathryn je ale zpět: S velmi špinavým pohledem na válku, který se víc než o bouchačky zajímá o pot na tváři. Vyčerpání z blízkovýchodní mise je cítit z každého políčka, podobně jako nebezpečí, deprese i obyčejnej chlapskej strach, jestli to zvládnou ve zdraví doklepat až domů. Paradoxně tyhle pocity ještě posiluje mizerná technická kvalita upoutávky. Teď jen aby – až se přiženou do kin s křišťálově čistým obrazem a zvukem – veškeré přísliby nevyprchaly.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace