Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Šmoulové 3D | The Smurfs | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 29.07.2011
CZ premiéra: 11.08.2011
režie: Raja Gosnell
hrají: Hank Azaria, John Lithgow, Julia Sweeney, Neil Patrick Harris

Šmoulové 3D: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Here we go again... again. Zapomeňte na filmovost a originalitu, digitální Šmoulové tak vysoko nešmoulí. Herci jsou vyšmoulení ze seriálů Jak jsem pošmoulil vaši matku, Glee a Taková šmoulí rodinka. Zápletka je akorát milionkrát ošmoulený výlet z pohádkové říše do New Yorku (naposledy jsme ho zašmoulili v Kouzelné romanci). A ze všech stran na diváka šmoulí snaha o šmoulování legendy, která ale šmoulovat vážně nepotřebuje. Alespoň, u všech šmoulů, ne takhle. Šmoulí celovečerák je už od konceptu dost prošmoulenou záležitostí, protože "nápad" s ošmoulením rodné země vyloženě šmoulí zoufalstvím. Polovina záběrů z traileru je vlastně šmouloidně známých, jen v nich místo šmouloidních veverek nebo zajíčků šmoulují modří pidižvíci. Šmoulové tak naprosto nešmoulí smysl, na druhou stranu se ale můžou šmoulit tím, že jsou v jádru o něco méně na zašmoulení, než šmoulí zvířena. Mají jasně našmoulené charaktery, nevyšmoulují lentilky, a vůbec z nich máte pocit, že vás neušmoulí k smrti. Tedy minimálně do chvíle, než ze sebe začnou šmoulit jednu hlášku za druhou. Z toho by se člověk vážně zešmoulil, protože takovou kadenci šmoulení neustojí nikdo. Dvě šmouly za neškodnost a šmoulím odsud rychle pryč.

Šmoulové 3D: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zajímavá situace nastane, pokud někdo novou upoutávku na Šmouly chytne před Rangem. Dostane totiž zrcadlový opak Verbinskiho animáku. Tedy žádnou osobitost, vypiplanou vizuální stránku ani smršť nečekaných gagů nenajdete. Na druhou stranu se Šmoulové budou mnohem líp trefovat do vkusu batolat, děcek a všelijaké jiné drobotiny, takže kina budou možná mnohem plnější. Tahle antireklama na Belgii se projevuje ječením, skákáním, vystrkováním šmoulího zadku na kameru a přísunem pár popkulturních narážek, prostě vším na co dneska unavení rodičové s ratolestmi slyší. Ohraná klasika, ale prostě zabírá. Dokonalá zaměnitelnost mě nutí k podezření, jestli si na všechny tyhle Chipmunky, Šmouly a jinou havěť menších rozměrů nepůjčují hollywoodská studia vzájemně jednu scenáristickou šablonu, ve které akorát stačí změnit jména postaviček a přenastavit základní parametry z „malých chlupáčů“ na „drobné modré zlo jak z Kinder vajíček“. Výsledek je pak logicky hodně okoukaný a ani NPH na tom nehodlá nic měnit. Druhá hvězda za objektivní technické parametry ukázky a za to, že Gargamel připomíná Josefa Bláhu ze Saxany.

Šmoulové 3D: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Alespoň ta snaha je patrná. Jenže vyzněla by o mnoho lépe, pokud by Neil Patrick Harris protentokrát mlčel. Jeho úvod v klasickém stylu „chytli jste mě kdesi na výstavišti, tak vám narychlo povím, že uvidíte trailer na Šmouly, a já za to pak dostanu aspoň kapesné na svačinu“ předčasně spoileruje celý teaser. Ten přitom bude v kině dráždit tím, že velikášsky nasnímané pamětihodnosti našeho světa před očima modrají, aniž by za to mohl Avatar. Modrá bude v příštích měsících o poznání dementnější a nevkusnější – a můžete si být sakra jistí, že i ten jeden jediný záběr z New Yorku vás o tom stihne přesvědčit. Ohyzdné modré figurky, které by v Kinder vajíčku vyděsily tak moc, že by je Česká obchodní inspekce nechala stáhnout z oběhu, se zatlemí do kamery a pak si pohrají s jednou slovní hříčkou na střeše auta. Bohatě to ale stačí k děsu v očích. Humor je slaboulinký a skousává se o to hůř, že ze stylizace naskakuje vyrážka. Nicméně, jak už jsem řekl na začátku, v rovině teaserové se aspoň  ta snaha musí zohlednit.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace