Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Slídil | Nightcrawler | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 31.10.2014
CZ premiéra: 29.01.2015
režie: Dan Gilroy
hrají: Jake Gyllenhaal, Rene Russo, Bill Paxton, Riz Ahmed, Eric Lange

Slídil: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Starší brácha Tonyho Gilroye, scenáristy bournovek a tvůrce Michaela Claytona, se chce taky proslavit. A díky Nightcrawlerovi se mu to nejspíš podaří. Protože tady se vyloupl nejen film s pekelně atmosférickými trailery, které avizují hypnotický dryák... ale i ten vtahující a sugestivní dryák sám o sobě. Jake Gyllenhaal si zase jednou nenápadně došel k velké roli, protože jeho noční novinářská anabáze s všelikými přesahy je podle všech dostupných informací stejně pecková jako v trailerech. Teď jen aby přišli lidi a do ledna necouvli čeští distributoři.

Slídil: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Já vím, já vím. Čtenářský konsenzus u teaseru Nightcrawlera zněl čtyři hvězdy. Ale krucinál, i tady pálím za pět, protože nepamatuju no-name drama od no-name tvůrčího týmu, které by mělo takhle dravé upoutávky. Nový plnokrevný trailer ještě lépe představuje Gyllenhaalova zvráceného snaživce. A opět servíruje podmanivý obrazový materiál, za který by se nestyděl leckterý movitější projekt. Bude z Dana Gilroye druhý Michael Mann? Na takové soudy je samozřejmě strašně brzo, protože se z Nightcrawlera může vyklubat strašný fail. Zatím mám ale pocit, že by tahle pečlivě vygradovaná pecka mohla spíš překvapit. Gyllenhaal ostatně Patrolou, Zmizením a Nepřítelem ukázal, že kašle na blockbustery a raději si shání zajímavé scénáře. Což je velice chvályhodná kariérní volba, díky níž snad někdy v budoucnu dostaneme další dramatickou trefu.

Slídil: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Teaserová lahůdka. Jake Gyllenhaal se po Zodiacovi a Zmizení vrhnul na dalšího snaživého podivína, který se neštítí napínavých situací. Jeho Nightcrawler se sice neumí teleportovat. Za to ale jezdí rudým sporťákem a dokáže pro atraktivní novinářský materiál udělat cokoliv, takže ho určitě vezmete na milost. Že jste o debutu Dana Gilroye (brácha bourneovského Tonyho) doteď nevěděli? Nejste sami. Zájem ale letí z nuly na sto během pouhé minuty a půl, která je správně vtahující, fascinují, atmosférická a vůbec zatraceně dobře sestříhaná. Podobně jako u Nepřítele nebo nedávného Birdmana tu letí za hlavu obavy, že z toho samozřejmě může vylézt cokoliv. A za tohle okamžité zalezení pod kůži si Nightcrawler přeci jen zaslouží bájnou pátou hvězdu.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace