Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Šílení | 2005
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 17.11.2005
režie: Jan Švankmajer
hrají: Pavel Liška, Jan Tříska, Aňa Geislerová, Pavel Nový, Martin Huba, Jaroslav Dušek

Šílení: DVD


ikona
Cival
 

Jak paradoxní. Věčný buřič Jan Švankmajer se loni vrátil do kinosálů filmem tak průzračným a snadno čitelným, že ten nakonec uspokojí snad jen plně konzervativní salónní intelektuály. Revolta, avantgarda, surrealismus a bouřlivé ideje se setkaly ve filmové výpovědi, která je paradoxně zcela předvídatelná, nerevoluční, ba co hůř konvenční. Kromě Švankmajerova cílového publika, které si jednou za čas vyrazí do kina nevinně zafilozofovat nad nijak komplikovanou alegorií, může být asi málokdo opravdu spokojen. (5/10 a podrobněji v recenzi)

Výbava DVDčka, které už obletělo nejen kulturní, ale i společenské rubriky většiny médií (to víte, křest s Aňou), vypadá na papíře málem impozantně. Jenže když si jej vložíte do mechaniky, znovu pochopíte, že se český zázrak nekoná. Pro popis bonusů není třeba příliš plýtvat slovy: Pod pojmy teaser, trailer, fotogalerie (ta je rozdělená do sekcí z natáčení, z filmu a „fotosky“), filmografie, synopse nebo plakát si jistě sami vybavíte konkrétní obsahovou náplň. Pod Švankmajerovým desaterem hledejte deset (jak jinak) režisérových tvůrčích přikázání, snad i jakýsi manuál, jenž může na autora popcornových žánrovek působit poněkud nepatřičně, ve vztahu k filozofujícím a osobitým filmařům Švankamejrova typu ale má cosi do sebe. Pak už nám zbývají pouze Dominikovy karty, které Švankmajer využil v prvních minutách svého snímku, a naprosto obyčejný film o filmu. Nic extrovního.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 2.0 - česky :: Dolby Digital 5.1 - česky :: DTS - česky
Titulky: anglické...
Cena: 299,-
K mání od: 17. 5. 2006

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace