Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Síla psa | The Power of the Dog | 2021
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 01.12.2021
CZ premiéra: 01.12.2021
režie: Jane Campion
hrají: Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Jesse Plemons, Keith Carradine

Síla psa: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Jane Campion se vrací k režii filmu po nějakých 12 letech, tentokrát si za svůj "žánr" zvolila western, a opět je z toho patrně dosti atypická podívaná. Už trailer tohle dost naznačuje, když se zdánlivě vyhýbá ukazování těch věcí, co tak patrně tyčí mezi řádky. Díky reakcím diváků i kritiků je ovšem jasné, že to není pouze vlastnost či snad chyba traileru, ale záměr režisérky, která chtěla ty nejzásadnější události v příběhu ponechat na představivosti diváka. V zásadě nás tak ukázka připravuje na film, kde bude hodně záležet na tom, jak si divák bude schopný věci vykládat, protože před ním bude spíš jen sled vynikajících hereckých výkonů obložený kupou náznaků, ale nikdy ničím víc. Jinými slovy westernové zasazení tu slouží spíš kvůli době a stigmatům s ní spojených, než že by režisérce šlo vyloženě o to vygradovat příběh směrem k explosivnímu finále. Za mě to funguje a na film se těším, takže tak.

Síla psa: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Poctivá atmosférická práce a vlastně teaser, jak má být. A stačilo k tomu jen jednoduché, ale za to pořádně efektní, hvízdání Benedicta Cumberbatche. O příběhu sice zatím víme kulový, hutnou atmosféru divokého západu se však i při krátké stopáži daří traileru budovat více než obstojně, stejně jako feeling slušného psychologického pekla, v němž by mohl mít britský sympaťák zase jednou pořádně zlověstnou roli. Snímkem se navíc konečně vrací za kameru jedna z nejvýraznějších režisérek, Jane Campion, jež si dávala od filmů až příliš velkou pauzu. A která rozhodně ví, jak svým postavám pořádně zatopit. Tento netflixovský western tedy nejspíš nebude o přestřelkách (od toho tady budeme mít Tím tvrdší je pád), drsný výlet mezi pistolníky bychom však dostat rozhodně mohli.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace