Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Shrek: Zvonec a konec | Shrek: The Final Chapter | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 21.05.2010
CZ premiéra: 15.07.2010
režie: Mike Mitchell
hrají: Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy, Antonio Banderas, Justin Timberlake

Shrek: Zvonec a konec: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Čtvrtý Shrek nás zatím nedokázal ve svých upoutávkách přesvědčit o tom, že bychom měli zapomenout na mizérii trojky a začít se těšit do kina. Spíš naopak. A lepší už to nejspíš nebude, alespoň ne o moc. Nový (a pravděpodobně už poslední) trailer to tentokrát zkouší s kratší délkou a za to si tvůrci zaslouží pochvalu. Obézní Kocour v botách totiž moc vtipný není, stejně tak Oslíkovo zubení se. Namísto toho se tu surfuje po střechách, ježatý diktátor vládne pohádkové zemi a velmi často někdo strká obličej nebo nějakou věc přímo do kamery tak, aby to vyniklo ve 3D a… to je vlastně všechno. Krom angličtinářského vtípku na konec tu není nic víc, ale v devadesáti vteřinách to celé poměrně rychle uteče a nezačne otravovat, což se o předchozích upoutávkách říct nedalo. Na druhou stranu film, který je součástí zavedené série a platí za špičku ve svém žánru, by se měl prezentovat trochu lépe. Jenže šance, že tvůrci nic lepšího k dispozici jednoduše nemají, je bohužel pořádně veliká. Takže tři hvězdičky a pevně doufám, že Shrek v kině příjemně překvapí a dohrabe se alespoň ke koukatelnému průměru.

Shrek: Zvonec a konec: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Tvůrcům Shreka došly nápady už na začátku druhého dílu a od té doby se neustále vaří z vody. Že to ještě někoho baví, je záhadou, i když naprosto chápu, že potenciální tržby zamlží brýle nejednoho producenta. Shrek je vydělávající značka, v 3D tomu tak bude tuplem, ale podle dostupných trailerů to zatím vypadá, že budeme z kin odcházet s tváří pokřivenou bolestí. Co se děje v - díky Bohu - posledním dílu, totiž s humorem krom pár světlých okamžiků moc společného nemá. Jasně, ukradené létající koště je legrační, ale kde jsou ty tuny odkazů a parodujících scének, které ze Shreka dělaly tak výjimečnou pohádku? Proč se v Dreamworks omezili na humor bez jakékoliv jiskry, který svou prvoplánovostí možná rozesměje malé caparty, ale dospělý doprovod ponechá chladný? Dávno už to není ono, což se samozřejmě podepsalo i na traileru: bezduchá nuda, kde se nějaké nesympatické postavičky za doprovodu anonymně znějící rockové vybrnkávačky proplácávají jednou křečovitou scénkou za druhou. Díky, nechci.

Titulky ke stažení ZDE.

Shrek: Zvonec a konec: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Ještě, že se blíží konec. Ani méně náročný rámec teaseru Shreka nezachrání. Kdysi velká animovaná svěženka už minule dohořela, na čemž se nejspíš vůbec nic nezměnilo. Jedinou novotou je nasazení 3D, takže okolo Shreka bude trochu víc lítat kamera a sám zelený zlobr bude párkrát vtažen do divoké akce. Ať je nějaký důvod, nechat si devadesát minut tlačit brýlemi na nos… Shrek jinak bolestně nudí. Asi postopadesáté jej uvidíte handrkovat se s Oslíkem kdesi na palouku, což je asi tak zábavná věc, jako vyběhnout každé ráno na chodbu vašeho domu a sledovat, jak se zavírají a otvírají dveře od výtahu. Ať žijí předsudky, ale po trojce prostě nevěřím, že by se z těch dvou protivných postav daly vytěžit jiskrné dialogy – a teaser o tom vlastně přesvědčuje, protože v něm objevíte jen tunu provařené rutiny, zpestřenou  jedním milým gagem s tlustým Kocourem v botách. Kdyby existovala spravedlnost, na čtyřku by přišlo výrazně míň lidí. Jenže hollywoodské animáky sbírají peníze v závislosti na úplně jiných kritériích, než je kvalita a výlučnost.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace