Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Shrek: Zvonec a konec | Shrek: The Final Chapter | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 21.05.2010
CZ premiéra: 15.07.2010
režie: Mike Mitchell
hrají: Mike Myers, Cameron Diaz, Eddie Murphy, Antonio Banderas, Justin Timberlake

Shrek: Zvonec a konec: Blu-ray


ikona
st39.6
Jak se povedlo završení shrekovské tetralogie? 

V Dreamworks měli se zeleným zlobrem ohromnou kliku. První díl Shreka totiž nastavil hodně vysoko pomyslnou laťku a jejího snižování si diváci kupodivu tolik nevšímali. Takže směle ignorovali fakt, že série díl od dílu upadá níž a níž, a nadále studiu naplňovali kasičku. Když lidi unavila slabá trojka a začaly se objevovat první trailery na čtyřku, které ještě k tomu každým záběrem znásilňovaly 3D technologii, zdálo se, že je na cestě ultimátní srágora, jež sérii jednou pro vždy pošle do kytek. Jenže čtyřka je oproti předchozím dílům překvapivě dobrá.

Zvonec a konec představuje zadostiučinění pro všechny, kteří doufali v alespoň částečný návrat starého dobrého zlobra.Jasně, už dlouho můžeme zapomenout na inteligentní popkulturní odkazy a citace, místo toho se ale dostavuje o něco komplexnější vyprávění, které dává naplno vyniknout Shrekovým problémům a citům. Jaké to je, když kvůli rodině obětujete celou "zlobří kariéru"? Chlapská povaha je holt neoblomná - Shrek se chce alespoň na jeden den vrátit zpátky ke kořenům. Jenže když se mu přání díky zákeřnému skrčkovi splní, zjistí, že nic nejde podle plánu a musí paradoxně za ztrátu oné kariéry bojovat. A ještě k tomu všemu jde o život jemu, celé jeho rodině i přátelům...


Přehrajte si trailer
Shrek čtvrtým dílem dospěl, nejen v tom smyslu, že se konečně začal zabývat něčím, co lze považovat za inteligentní příběh. Stranou konečně šly i nesmyslné skopičiny a eskapády, podivné koláže za zvuků popových songů a další epizodní úlety, které by jen vyplňovaly vzduchoprázdno ve stopáži. Příběh je propracovanější a Shrekovy vylomeniny mají silnější oporu v ději. A když už dojde na humor, je dost inteligentní na to, aby rozesmál i člověka, který si z úřadu už stihl odnést občanský průkaz.

Možná to není úplně perfektní zakončení série, ale vzhledem k tomu, jak Shrek každým dílem upadal stále hlouběji, představuje Zvonec a konec zadostiučinění pro všechny, kteří doufali v alespoň částečný návrat starého dobrého zlobra, s nímž se můžou bavit děti i dospělí lidé. Fajnová podívaná... ovšem nic to nemění na faktu, že mělo studio sérii utnout už po prvním dílu.

Na technickou kvalitu digitálně animovaného filmu je pomalu zbytečné se ptát. Čtvrtý Shrek samozřejmě na Blučku po vizuální stránce vypadá naprosto perfektně a na obrazu  se neobjeví jeden jediný zádrhel, který by snad přepis degradoval pod úroveň referenčního disku.

To samé platí i o zvukové stopě, která se na placce klasicky nachází v HDčku - navrch ale v osmikanálovém, jež degraduje jen český dabing, který v SDčkovém Dolby Digital 5.1 ubírá na efektivnosti surroundových kanálů. Nic než vrchol audiovizuálních možností Blu-ray technologie ale nečekejte, Shrek na Blučku opravdu zní a hlavně vypadá naprosto skvěle.

Bonusy? Ha! Ani prd, což je docela nemilé překvapení, když člověk přihlédne k atraktivitě titulu. Česká distribuce se holt zase vyznamenala.

Obraz: 2.35:1 :: 1080p (MPEG-4 AVC)
Zvuk: Dolby TrueHD 7.1 - anglicky, DD5.1 - česky
Titulky: české...
Datum vydání: 01.12.2010
Cena: 499,-

© copyright 2000 - 2020.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace