Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sedm | Se7en | 1995
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: nestanovena
režie: David Fincher
hrají: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey, R. Lee Ermey

Sedm: DVD


ikona
k0C0UR
 

V roce 1992 natočil David Fincher třetího Vetřelce a předtím jen pár hudebních videí (Madonna, Aerosmith). Pak přišlo Sedm a z klipaře utvořilo přes noc jednoho z nejrespektovanějších řežisérů současnosti, jehož filmy patří mezi ty nejostřeji sledované. Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo jako záminky pro sedm vražd svádí na jednu cestu Freemana s Pittem, v klasickém schématu veterán-nováček pak Fincher za permanentně deštivého počasí rozehrává hru, ve které nenajdete příliš mnoho pozitivních momentů. A výklad psychopatického vraha zní bohužel až příliš logicky na to, aby si člověk řekl, že je blázen a patří stoprocentně za mříže... do té doby než to začne být osobní. Sedm jako současný etalon temně-kriminálního žánru rozpoutalo totální mánii a dalo vzniknout tuctům následovníků, pseudoremaků či přímým "zajímavým" konkurentům. Žádný z nich se už na vrchol nedostal. Fincherův opus magnum (kryje se s Klubem rváčů, ale tohle je prostě větší klasika :) vede a zřejmě už vždycky vést bude. V poctivosti vyprávění, citu pro atmosféru a šestého smyslu pro výběr herců. Zajímavostí je jistě to, že Sedm měl původně točit Cronenberg. Těžko říct, jak by to vypadalo, ale pravděpodobně o řád úchylněji na úkor mrazivého napětí a stylového vyprávění.

Legenda se vrací a výjimečně to není jen přihlouplá fráze a onanistický výkřik - patnáct let po kinopremiéře se našinec konečně dočkal vydání kultovní Fincherovy Sedmičky na stříbrné placce. Důvodů k radosti sice není mnoho, ale čert to vem, jde přece o princip. Disk k nám přichází zcela bonusu prostý, zato s originálním televizním dabingem (je na vašem posouzení, jestli je to dobrá zpráva, osobně myslím, že celkem jo :) a chutnou DTS stopou. Cena v porovnání se stánkovými edicemi (které bývají rovněž bez bonusů) není nijak extra lákavá, ale kdo to s Fincherem myslí aspoň trochu vážně, určitě už upaluje směrem k nejbližší prodejně DVD.

Zvuk: DTS - anglicky :: Dolby Digital 5.1 - anglicky, polsky :: Dolby Digital 2.0 - česky
Titulky: české
K mání od: 15. 6. 2009
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace