Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Saw IV | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 26.10.2007
CZ premiéra: 25.10.2007
režie: Darren Lynn Bousman
hrají: Tobin Bell, Angus Macfadyen, Shawnee Smith, Scott Patterson, Costas Mandylor

Saw IV: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Znáte to přísloví „Bez práce nejsou koláče“? Díky němu jsem konečně přišel na to, jak zatočit s vyprázdněnými ukázkami od pana Jigsawa. Budu jim věnovat přesně tolik času, kolik ony věnují nám. Hmm, přichází plnohodnotný trailer. To budou alespoň dvě minuty, ne? Chyba lávky: 35 sekund. Dobře. Dostanete, co jste chtěli. Odpočítáváme: Vydávat tohle za trailer je ostuda. 27 sekund. Nic v něm není. 22 s. „Jů áárr vróóng“ je tagline k popukání. 16 s. Procházející se černoch a nic víc? No aspoň, že to odskáče. 10 s. Beztak mě to nezajímá. 4 s. Bude ... 3 ... to ... 2 ... velká ... 1 ... sra... 0.

Ale totální.

Saw IV: Pitevní Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Halloween se blíží, a tak znovu najíždíme na kadenci „co týden, to nový teaser na Saw“. Leze nám to krkem, což jste myslím sami pochopili u típnutého obrázku na homepagi. Baví mě jen snaha tvůrců být cool pomocí štiplavého fuckování a směji se těm vyplýtvaným litrům malinovky, jež mají připomínat chirurgické porcování těla (hodinu biologie se záznamem skutečné pitvy mám ještě v paměti ... mě neoblbnou!). Nejvíc ale bolí přetrvávající trailerová nemohoucnost, která trvá – a teď se podržte – osmou ukázku. Přitom tyranův důvtip se zdá býti nekonečný, protože dokáže mučit lidi i ze záhrobí. Jak to dělá , to se dozvíte právě v tomhle teaseru. Mrzí mě jen, že do sebe Jigsaw nepřibalil i nějaký ten výkonný kazeťák anebo hi-fi systém ... Ale to by zas ubíral vítr z plachet tvůrcům Scary Movie 5, kteří si akci s kazetkou rádi zparodují. Pak bude platit: Jaký film, takové parodie. A jaké parodie, takový Darren Lynn Bousman. Z klipů ke čtyřce vypadá tenhle týpek nebetyčně mamelucky, protože z nespoutané změti přesvětlených filtrů tahá sterilní odvozeniny jednoho a téhož. Hanba mu. Vyzývám k odstranění DLBčka z režisérské sesle. Anebo k bojkotu kin!

Saw IV: Japonský Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Zatímco americkému publiku není třeba připomínat, co je to Saw a kdo je ten tajemný pán, co o Halloweenu trápí nevinné lidi, japonský teaser pro jistotu události v chronologickém sledu rekapituluje, aby nám paměť osvěžil. Obrazy jsou natolik výmluvné, že se rozsypaný čaj v pohodě přeloží sám bez dodatečného študýrování cizích kultur a přes známé výjevy a bolestné výkřiky se pomalu došoupeme k tomu, co nám předešlá zámořská ochutnávka nenabídla: typické trademarkové scéně „dva zmatení lidé (říkejme jim Servác a Bonifác) v řetězech se probudí a jeden z nich pravděpodobně tomu druhému hodně brzo ublíží“. Podezření se potvrzuje, když Bonifác vezme pouťovou palici a zasadí Servácovi poslední úder, zatímco krev šplíchá na všechny světové strany (a Bonifácův obličej nevyjímaje). Pak se dozvíte, že jste ještě neviděli všechno, a můžete si finálně říct tybrďo! Protože to je asi tak všechno, čím se ukázka blýskne a v poklidu si za naprostého ticha odšumí pod roušku poslední setmívačky. Málo? Dost? Necháme to na vás. Pro nás průměrný teaser, který přináší přesně to, co už tak pravidelně předesílá. Ale popravdě, to děsivé bubu a hra s uřezaným čímkoliv (nejdřív prsty, teď už hlava v octě) na plakátech začíná být už skutečně otravná.

Saw IV: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Dochází mi další nevýhoda plynoucí z toho, že se Saw nastavuje rok co rok o další kapitolu. Vymýšlení popisků k identicky komponovaným filmovým upoutávkám je snad těžší než si strčit palec od nohy do pusy. Tedy, nezkoušel jsem to... na rozdíl od šlamastiky o třech písmenech a jedné římské číslici totiž nemusím. Saw IV je naproti tomu povinností, naštěstí ne tak nepříjemnou, jak se může zdát na první pohled. Minutové teasery postavené na zelených filtrech a vřeštících smrtelnících máme nakoukané tam a zpátky od dob sterilní trojky, čtyřka naštěstí inovuje vyhaslý model tím, že obrazy promítá na oprýskanou stěnu. Navíc ještě před tím než z monitoru zazní „Je tu Halloween, pak musí přijít Saw“, rozduní vám reproduktory tytéž burácivé smyčce, co před pár měsíci poháněly upoutávky na Scottovo Déja Vu. Ze čtyřky samotné se toho nic moc nedovíme. Jen že se vrací stejný pošuk, že někdo proskočí igelitovým závěsem a že pár zoufalců bude řvát. Mě osobně tenhle druh filmové zábavy vůbec nepřitahuje, teaseru ale přičítám (přes nulový obsah) slušný nápad i určitou údernost.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace