Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Sabotage | 2014
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 28.03.2014
CZ premiéra: nestanovena
režie: David Ayer
hrají: Arnold Schwarzenegger, Sam Worthington, Olivia Williams, Terrence Howard, Josh Holloway

Sabotage: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Rimsy

Další trailer poodhaluje zas o trošku víc z ambiciózního akčňáku Sabotage - a to i přesto, že se fanoušci už mohli namlsat mnohem nadupanějšími necenzurovanými záběry. Ale kampaň je kampaň, jede dál. Příběh o skupině drsňáků, kteří se nečekaně octnou na druhé straně barikády a musí si zachránit svůj krk, zavání nejedním klišé. Překotné tempo ukázky ale nabízí audiovizuální hody obohacené akčním kmetem Arniem, který toho naštěstí tentokrát moc neřekne. I skrz všechny vrásky ale prokoukne jeho tvrďácký kukuč, který máme tak rádi. Jméno Davida Ayera na režisérské stoličce navíc značí, že Sylvesterovi Expendables mají vážnou konkurenci. Čeká nás porce laciné nostalgie pro milovníky osmdesátek, nebo další pokus na guvernátorovu hereckou resuscitaci konečně klapne?

Sabotage: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Sabotage vypadá čím dál tím lépe a necenzurovaný trailer jí sluší. Víc násilí, víc krve i víc sprostých slov tu ale naštěstí nepůsobí samoúčelně a spíš potvrzují, že tenhle film bude poctivá chlapácká akční podívaná, kde se nikdo s ničím nebude moc párat. Podobně hutný akčňák tu nebyl už celkem dlouho a tady je navíc z každého druhého záběru vidět, že David Ayer je ve svém živlu. Tyhle příběhy o drsňácích mu vždycky šly a Arnold a jeho parta tu rozhodně vypadají jako skupinka, se kterou byste v kině dvě hodiny strávit chtěli. Režisérovy frajeřinky s kamerou se ještě nestihly okoukat, prostřelených hlav a lidí rozšmelcovaných vlakem je tak akorát, všechno to skvěle graduje a muzika taky přidává pár bodů navíc. Jediné, čeho se pořád ještě bojíme, je Skip Woods jako scenárista. Ten chlap už několikrát dokázal, že by neměl psát ani návody na použití propisovačky, natož akční filmy. Snad ho Ayer umlátí svými schopnostmi. Už proto, že Arnold Schwarzenegger i jeho fandové by si už zasloužili film, který by byl dobrý sám o sobě a nesnažil se potěšit jen nostalgicky naladěné publikum.  

Sabotage: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Arnold sem vlastně tak úplně nepasuje. Do Ayerova typického policejního thrilleru najednou vstupuje prastarý rakouský dub a strhává na sebe pozornost lámanou angličtinou - jako by přišel z jiného filmu, nejspíš z drsných chvilek Jamese Camerona. Na druhou stranu právě tenhle nesoulad dovoluje, aby Arnold působil neokoukaně a překvapivě cool. Což potěší dvojnásob v rámci filmu přeborníka na tenhle žánr, který užívá čím dál tím větších bouchaček a čím dál tím drsnějších příběhů. Těšíme se.

Sabotage: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Arniemu tenhle sestřih sluší. Stejně jako to, že se moc nehodlá vykecávat se svou štýrskohradeckou angličtinou a na sílu ze sebe tlačit hlášky jako v Konečné. Péče Davida Ayera mu zkrátka sedne. Přeborník přes třaskavé kriminální thrillery o mužích ctících (a porušujících) zákon má po fantastické Patrole na co navazovat - tentokrát ale ukročil stranou a od found-footage a reality-shows stylu se přehoupl k řízné palbě s bouchačkami přes půl obrazovky, explozivní akcí a žánrovými klišé v maximálně adrenalinovém aranžmá. A tradičně to vypadá cool, navíc s několika šmakózními momenty třeba s doutníkem v Arnoldově tlamě. Snad bude tenhle šluk vítězný.

 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace