Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rychle a zběsile 10 | Fast X | 2023
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.05.2023
CZ premiéra: 18.05.2023
režie: Louis Leterrier
hrají: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Ludacris, Jason Momoa

Rychle a zběsile 10: Final Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
do_Od

Kolega Imf to popsal jako ostrůvek pozitivní deviace. Já naprosto souhlasím, dosavadní kampaň na desáté Rychle a zběsile totiž byla mizerná a hraničila s trapností tam, kde by se mělo místo toho sázet na nadhled, kulervoucí akci nebo přepálené hlášky. A právě proto se mi možná tenhle finální trailer líbí nejvíc. Byť to pořád nedosahuje nějakých závratných výšin, jsou tady totiž výše zmíněné aspekty, které k Rychle a zběsile rozhodně patří víc, než neustálý patos a kecy o osudovosti a rodině. Ne, že by teda do nějaké míry nebyly ony zbytečnosti i v téhle macaté čtyřminutové upoutávce, ale jsou tady právě zastíněny pasážemi, které vykazují aspoň trochu té výsostně pitomé, ale přesto odlehčené zábavy, kterou bych v kině rád viděl. Na druhou stranu je řeč o sérii, která už dobré tři, možná čtyři filmy přesluhuje (aneb od pětky to šlo jenom dolů). Čili ne, nevěřím, že se v kině budu bavit, dokonce mám problémy věřit tomu, že to vůbec zvládnu tolerovat. Ale tyhle soudy si pochopitelně nechám až do samotného filmu, pokud ho uvidím. Tenhle trailer je nicméně svěžím závanem toho, jak se mělo Fast X prezentovat od začátku, aby lidem nebylo k smíchu už dlouho před premiérou...

Rychle a zběsile 10: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Kampaň na Dieselovo nejnovější hraní s autíčky už začíná nabírat hodně podivných rozměrů. Ano, k Rychle a zběsile už několik dílů hraní na nostalgii a retrospektivy tak nějak patří, stejně jako patos a kecy o rodině. V nejnovější upoutávce už ovšem dosáhly tyto prvky tak směšně úrovně, že už jsem jen čekal, kdy začne Michelle Rodriguez v náručí umírat štěňátko a z plamenů se vynoří Paul Walker. Tady se zkrátka jede rádoby osudová a romantická linka o vztahu Doma a Letty. Je to však tak hloupé a plné patosu či klišé žvástů, že už to snad musí připadat pitomé i těm nejsklalnějším fanouškům série. Minulé ukázky byly blbiny, u nichž jsme si mohli ukroutit hlavu. Tohle už je nechtěná parodie a marketingový krok hodně špatným směrem.

Rychle a zběsile 10: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Jednu výhodu tady oproti minulému traileru vidím – nemá to přes nesmyslný čtyři minuty. Upoutávka má díky tomu přeci jen o něco svižnější tempo, drajv a celkově se střihačům daří o trochu lépe držet cool image. Jenže i přesto mám z materiálu pocit, že mi právě odumřely všechny mozkové buňky a v následujících dnech budu rád, když dokážu jídlo aspoň přežvykovat. Diesel a spol. už prostě ztratili veškeré zábrany a já pořád nevím, jestli je bizarnější výbušný závěr s kamiony, nebo úvod, v němž Jason Momoa s vizáží zfetovaného havajského tanečníka odbouchne za pomoci obří koule Vatikán. I ve dvou minutách je tento sled pitomostí s postupnými příchody" jednotlivých postav poněkud otravný a úmorný, svůj styl si ovšem ukázka stále jakž takž zachovává. A začínám se bát, že i tentokrát to na svoji cílovku bude bez problémů fungovat a ti budou zase chodit ve velkém. Uvidíme už za pár týdnů.

Rychle a zběsile 10: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Tak tady už opravdu přestává veškerá legrace. A Vin Diesel se už fakt stává parodií sebe sama. Pan brambora má alespoň velké štěstí, že se ve své poloparodické vysokooktanové sáze může schovat za jiné zběsilosti - třeba za devadesátkově stylizovaného Jasona Momou, který vystupuje v přepálených pózách, nebo za explozivní skopičiny, u kterých by váš středoškolský fyzikář dostal okamžitě infarkt. Je fajn, že jsme ještě neodlítli do vermíru úplně a že ve středobodu série pořád stojí ta vytuněná autíčka. Ale psychokraviny, které scenáristi vymýšlí (a v nezajímavém digihávu je dostáváme) a nechávají padat vrtulníky a vybuchovat přehrady, jsou jednoduše kontraproduktivní. 

Rychle a zběsile 10: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Konečně jsem dokoukal ukázku, co je delší než écéčko z Prahy do Drážďan, ale zjištuji, že všechny dobrý frky, kterými ukázku odstřelit, už se vystřílely v komentářích. Ano, je tam letadlo a dokonce snad i most ze šestky, Domova grilmástra od prvního dílu taky nikdo nevyčistil a všichni jsou staří a opuchlí, v čele s mexickým sňatkovým podvodníkem ze zbloudilé telenovely, Jasonem Momoou, co se chystá na svou pomstu jako syn záporáka z pětky. Podobných comebacků ze všech koutů série tu najdeme mraky. A zatímco budete přemýšlet, jestli Momoa v hadím saku vypadá víc jako Pomeje nebo Tofi, já budu znovu a znovu žasnout nad tím, že teen cílovka série staré přes dvacet let bude v kině spokojeně chroupat popcorn a tolerovat nejen porušování fyzikálních zákonů, ale i všech ostatních. Bude tleskat skoropadesátníkům na zeleném pozadí, co se chovají jako jejich hormony bičování vrstevníci, jezdí s auty jako v Trackamanii, při nastupování a vystupování se tváří jako na červeném koberci a sázejí insta dakfejsy na všechny strany, aniž by vlastně tušili, kde se nacházejí, protože všude kolem nich svítí zelené pozadí od prvního do poslední záběru. Bezmála čtyřminutový trailer jede dokola svou "rodinu" a skrz nekonečnou koláž odvypráví ne jeden, ale rovnou tři filmy. Všechny jsou stejně zbytečné a mají prošlé datum spotřeby. Půjdu na to, ale už nedoufám ani v guilty pleasure, je to spíš pro vědecké divení se nad tím, kam až jsme nechali Vina Diesela v jeho sebeopájení zajít. 

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace