Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rozsudek smrti | Death Sentence | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 31.08.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: James Wan
hrají: Kevin Bacon, Kelly Preston, John Goodman, Garrett Hedlund, Aisha Tyler

Rozsudek smrti: DVD


ikona
imf
 

Nick Hume je neviditelný. Celoživotní slušňák, průměrný plat, průměrné auto, průměrná rodina. Na ulici byste si ho jistě nevšimli a v práci by zkrátka mávli rukou, kdyby jednoho dne nepřišel. Jenže tohle všechno se teď změní. Stačí jedno zbabrané přepadení benzinky a Nickův syn leží na silnici s proříznutým hrdlem, zatímco jeden z gangsterů upí o pár metrů dál s přeraženýma nohama. Soud je rychlý a spíš než spravedlnost z něj mluví tučné úplatky. Partička rabiátů spokojeně odjíždí nařvanými auty a Nickovi se vaří krev. Že čas vyléčí všechny rány? Nick se místo trpělivosti vyzbrojí brokovnicí a jde si to s těmi padavkami vyřídit. Nikdy nestřílel, nemá žádný zvláštní trénink, ale pohání ho neměřitelný vztek. A navíc jsme ve filmu, takže si pište, že ti šmejdi do jednoho zařvou. Od autora předlohy k Přání smrti (Death Wish) ostatně nemůžete čekat slitování. Kevin Bacon v hlavní roli se mění z ušlápnutého byznysmena v padlého anděla pomsty a talentovaný mlaďas James Wan natírá mimořádně tenkou zápletku na šťavnatý krajíc chleba, symbolizovaný poletující kamerou, necenzurovaným násilím a přepálenou stylizací, která od vážné obžaloby soudního systému v Americe uhýbá spíš k béčkové adaptaci populární videohry Max Payne.

Vzduchem létají těla, nikoliv argumenty a tak buďte připraveni spíš na hromádu masa do mlejnku (gangsterký kápo Garrett Hedlund, oholený a potetovaný natolik, že by ho ani matka nepoznala, si svůj osud stihne zasloužit), než na moralizování. Chybí vám John Woo? Tady máte náhradníka. Je mu sotva třicet, ale ví co chce a umí to chrstnout na plátno. A vy za to ještě rádi zaplatíte. (80%)

Unrated verze se spoustou tématických Making of vychází pouze v Americe, takže se musíme spokojit s klasickou kinoverzí. Brutální je až běda, navíc vás kromě solidního obrazu a zvuku (tenhle film obě složky využívá do sytosti) čeká i pár záběrů z natáčení (klasický b-roll) a hrstka rozhovorů (režisér, producent, herci). Pár věcí se dozvíte, ale plnokrevný film o filmu by určitě bodnul.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky, anglicky
Titulky: české
Datum vydání: 11. 2. 2008
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace