Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Říše světla | Empire of Light | 2022
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 09.12.2022
CZ premiéra: 19.04.2023
režie: Sam Mendes
hrají: Olivia Colman, Colin Firth, Toby Jones, Tanya Moodie, Crystal Clarke

Říše světla: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Sam Mendes je režisér, na kterého se prostě musíte koukat za všech okolností. Natočil osm filmů, hned za ten první vyhrál režijního Oscara, i všechny další tituly po Americké kráse jsou ale na ČSFD v červené barvě, což vypovídá o jejich kvalitách - i když se mně některé kousky z nich, třeba Spectre nebo Všude dobře, proč být doma fakt moc nelíbily. Jeho nový projekt je nostalgický, spíše subtilnější, takže nečekejme ani ohromující výpravnost ani ďábelské kamerové exhibice á la 1917 nebo Road to Perdition, i tak by ale měl stát maximálně za pozornost. Jednak je za kamerou zase dvorní Mendesův spolupracovník a mistr z největších Roger Deakins, zadruhé velmi působivou atmosférou procházejí herečtí velikání jako Colin Firth a Olivia Colman. Ta se nejspíš dočká další oscarové nominace, my bychom ale hlavně doufali, že zase suverénně odtáhne opravdu dobrý film. 

Říše světla: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Spooner

Působivá práce, ostatně jak se na režiséra Sama Mendese sluší a patří. Jeho novinka Říše světla by měla být po bondovkách a válečném 1917 poněkud komornější záležitostí, jeho cit pro výtečný vizuál a nosné postavy by však ale mohl přetrvat. Stejně jako ambice porvat se o Oscary. Snímek totiž nebude pouze (doufejme) silným romantickým příběhem, ale díky zasazení do prostorů kina i poctou filmu jako takovému. Už samotná upoutávka pak s filmovým motivem pracuje velmi sympaticky a propojení výtečného soundtracku s parádními záběry dokazuje, že Mendes by mohl být zase jednou v pořádné formě. A že ani letos nebude Olivia Colman v nominacích na Oscara nejspíš chybět. Zvědavost na tohoto kandidáta o všemožné ceny je nyní zatraceně veliká.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace