Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rio | 2011
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 15.04.2011
CZ premiéra: 14.04.2011
režie: Carlos Saldanha
hrají: Anne Hathaway, George Lopez, Rodrigo Santoro, Michael Cera

Rio: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Jestli něco pořád nemůžu zkousnout i u animáků první jakosti, tak je to zbytečný přebytek pištících, nakofeinovaně skotačících a jinak otravně ječících postaviček. Pixar s nimi alespoň šetří, ale ani on se jejich úplně zbavit nedokáže. Nebo spíš nechce, protože dětičky je třeba nějak neustále držet v pozoru… Rio tuhle metodu zjevně aplikuje absolutně, a tak se v dalším traileru valí jeden skřek, divoký pohyb a šílená grimasa za druhým. Předchozí upoutávka se alespoň odpíchla od tónů hitu Mas Que Nada, tady se ale fakt jen hopsá a piští (hraje do toho leda stejně otravné Boom Boom Boom), kterýžto příval vjemů stylu „je to barevné, rychle se to hýbe a dělá to roztomilé zvuky“ mě dokonale ubil. Hrozně vyčerpávající věc. Nemá přitom ani náznak osobitějšího stylu, zajímavějších emocí nebo svojské poezie. Dáte-li mi na vybranou, radši sáhnu po třech lístcích na Ranga, než muset jednou na Rio.

Rio: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Blue Sky Studios se dostalo na výsluní díky Době ledové a už si pár let užívá přízviska "to třetí animákové studio". Stále tedy čekáme na film, který by jej katapultoval na úroveň DreamWorks a Pixaru. Jenže... on pořád ne a ne přijít. Zatímco se čtvrtý výlet Mannyho, Sida a Diega připravuje na popříští léto, pánové z modrých výšin vyplňují čas akorát ptačí verzí Alfa a Omega. Tedy, ne že bych chtěl naznačovat nějaké plagiátorství (oba filmy se vyvíjely víceméně současně). Jde spíš o to, že Rio vypadá úplně stejně jako řada animáků před ním. Roztomilá zvířena se zase sbližuje, dostává mentorské lekce a do toho se občas zjeví dvojka hláškujících magorů. Je to okoukané až běda, často je to zbytečně vlažné (Will.i.am a Jamie Foxx působí jako slabší kopie dua z Legendy o sovích strážcích) a ve výsledku vám utkví v hlavě akorát klasická dikce Jesseho Eisenbegra. Ten je tak zatím jedinou věcí, která je v Riu nějak zajímavá, což je vzhledem k potenciálu celého pestrobarevného konceptu dost málo. Ale co, když se vrazí dost peněz do propagace, rodinky s dětmi po invenci pátrat nebudou. No ne?

HD link vede na HD stream na Appleu.

Rio: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Hmmm. Ještě před deseti lety jsme byli vyvalení z každé nové animované postavičky. Dnes už se jich namnožilo tolik, že je výrazně složitější je zadrápnout do mozkové kůry diváka, než je rozhýbat v okně přehrávače. Ostřílenější pozorovatel navíc nepotřebuje většinou víc než jen logo – už po znělce Pixaru nebo po měsíčním logu DreamWorks je jasno, kudy se budou cesty píxelů ubírat. Kupříkladu nový výtvor Blue Sky Studios (Doby ledové a Horton) prostě musí představit veselé postavičky v maximálně pastelových barvách, s velkýma kulatýma očima a vůbec tak zaoblenými tvary, aby se caparti rozjuchali ještě před tím, než poprvé nasají colou brčko. A pochopitelně se musí uvést i teaserem zcela klasického ražení, tedy jednou humornou scénkou rozehranou do nenápadné akce, pod níž hraje i hitovka Sergia Mendese (Mendes má snad spoluskládat hudbu i pro tenhle biják). Přičemž celé je to přesně tak „humorné“ a přesně tak „nenápadně akční“, aby to nemuselo být zuřivě haněno, ale zároveň teaser nevyrostl přes mez zapomenutelného standardu. Je to na první představení nových postav málo, nebo ještě tak akorát?

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace