Tato stránka používá cookies. Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Redigováno | Redacted | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 14.12.2007
CZ premiéra: nestanovena
režie: Brian De Palma
hrají: Francois Caillaud, Patrick Carroll, Rob Devaney, Ty Jones
 

V KOSTCE

Starého psa prý novým kouskům nenaučíš. A vida, Brian De Palma se po dvaceti letech vrátil k válečnému tématu a netradiční formou fiktivního dokumentu ukázal, že do starého železa ještě nepatří. Po manekýnech a la Josh Hartnett se sice v tomto případě slehlo plátno, ale o to větší prostor zbyl pro mozkové buňky. O válce v Iráku se dá vypovídat různě, tenhle jde zásadně proti srsti divákova očekávání.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY

FOTOGALERIE

O FILMU

Že objektivy kamer většiny dokumentaristů míří na Irák a snaží se ze zdejšího utrpení vytěžit co nejvíce emocí je známo. Čím dál více uznávaných režiséru tam ale jezdí točit i celovečeráky, nebo se kolem tématu alespoň ochomítají. Upřímně toho začínám mít plné zuby, Reported ale vypadá přinejmenším zajímavě. Nejen proto, že ho bude točit Brian De Palma, který - jak se zdá - hodlá držet tempo jeden film ročně (na příští rok chystá pokračování Untouchables!!), ale hlavně kvůli tématu, kterému se chce podívat na zoubek. Pomocí několika dějových linií zmapuje pohled moderních médií na válku, přístup nejen k informacím, ale i k divákům samotným a v neposlední řadě mediální dopad jak na válku samotnou, tak na politiku i všední životy. Nehodlá se však ubírat dokumentární cestou, mnohem víc mu voní válečné drama. V jeho rukou něco takového vypadá opravdu slibně. Jediné, čeho bychom se mohli bát, bude De Palmův přístup k moderní technice. Brian je totiž stará škola a na klipařské blbnutí s mediálními spoty a podobnými vychytávkami nikdy moc nebyl. Čeká nás proto atmosférou nabité drama, kde budou média hrát hlavní roli, zároveň však budou hlavně kulisou lidských příběhů.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se