Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rebelka | Brave | 2012
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.06.2012
CZ premiéra: 16.08.2012
režie: Mark Andrews
hrají: Emma Thompson, Craig Ferguson, Julie Walters, Kelly Macdonald, Kevin McKidd

Rebelka: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Nádhera. Tohle nám měl Pixar strčit pod nos hned zkraje, abychom se nemuseli bát, že zase šlápne vedle. Rebelka (prosím, vraťte nám Odvážnou Meridu!) až ve třetím traileru servíruje nefalšované pohádkové kouzlo. Animace je oku lahodící, skotská atmosféra maximálně vtahující, hlavně ale odevšad vyskakuje spousta humoru. To, co minule vypadalo lacině a hloupě, se tentokrát podařilo dostat do nadmíru příjemného mixu srandy a rodinných hodnot, který po dvě minuty odmítá polevit. A když si na jeho konci řeknete, že se tahle upoutávka vážně povedla, nastoupí ještě éterická finální koláž. Ta pár pěknými záběry a vhodně zvolenými nápisy ždíme emoce jako divá, což třetí trailer Meridy vystřeluje na lahodné čtyři hvězdy. Že to mělo být pět? No, ještě jeden takový pokus a bude.

Pod odkazem Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Rebelka: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Tak se na to musí! Japonský voice-over představující akční hrdinku a kouzelný les vás sice přenese do sequelu Princezny Mononoke, ale to jen do chvíle, kdy dostane prostor výtečná animace, půvabná výtvarná stránka a tradiční cit Pixaru pro „kreslenou“ akci. Pak jsme doma. Rozjíždí se klasické plnokrevné dobrodružství, které můžeme uctivě přirovnávat k Jak vycvičit draka, jen pod kotel házet víc skotských polínek a keltské mystiky. Merida si člověka omotá kolem prstu okamžitě, je stejně milá jako hrdinka z Na vlásku, jen jí jde věřit, že publikum může protáhnout filmem temnějším, napínavějším, akčnějším a i přes účast různých vtipkujících pišišvorů a obvyklých pixarovských hláškometů vlastně i dospělejším. Hlavně jde ale o látku neokoukanou, za což musíme být mezi všemi těmi sequely moc rádi. Nejspíš ještě údernější americké trailery nás o tom v budoucnu nepochybně přesvědčí.

Rebelka: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

"Když to nejde přes klasický trailer, zkusíme Odvážnou Meridu prodat přes celou scénu", řekli si nejspíš pánové z Pixaru. Slavné studio, které v minulých letech zabředlo do sequelidity, konečně přináší další původní projekt. Jenže i druhý "trailer" budí víc než co jiného rozpaky. Místo originality se představuje recyklace (kolikrát už jsme tenhle trik s šípem viděli?). Místo čarokrásné stylizace technicky vyspělý průměr. A místo nějaké přidané hodnoty vystrkuje růžky akorát ohraná pohádka o princezně, která byla víc cool než všichni princové z okolí dohromady. Jasně, je to Pixar, takže stále čekáme, že nás správně trefí až výsledný produkt. Jenže natěšení není po kampani nijak veliké, což by mohlo pár lidí odradit od návštěvy kina. A třeba i zastavit tržby pod půl miliardou!

Pod odkazem Stáhnout link na HD stream od Applu.

Rebelka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Nemusíme si nic nalhávat: Tohle JE zklamání. Naštěstí ale jen trailerové, nemusí se ještě úplně nutně otisknout do filmu, zvlášť když uvážíme, že pixarovky občas hrají v upoutávkách na infantilnější notu. Jenže nejde jen o cílení na caparty. Mnohem víc bolí, že novinka od nejúspěšnějšího studia na první pohled působí jako úplně průměrná žánrová produkce. Provařené fórky, ošuntělé dialogy, nikterak objevná zápletka, upištěné scénky a zatím i dost skromné měřítko. Jasně, ten závěrečný detail na obličej předznamenává špičkovou technickou kvalitu (ve 3D bude hlavní hrdinka jistě jako živá), ale jinak by neznalý pozorovatel mohl pojmout podezření, že sleduje lacinější spin-off Jak vycvičit draka. Ne tak ambiciózní, ne tak velkolepý, příběhově unylý a celkově vlastně dost suchý animák. Na paniku je nicméně času dost. Všichni víme, že Pixar se podceňuje během každé trailerové kampaně… ale tentokrát rozpaky překvapují nás samotné, protože film vyhlížíme s velkou nedočkavostí.

Pod odkazem Stáhnout HD stream od Applu.

Rebelka: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Je to prosté. Máme rádi fantasy – obzvlášť tu, která se spíš než jako báchorka pro děti tváří jako poctivý dobrodružný příběh. Vůbec nevadí, že jde o animovaný film, loňské Jak vycvičit draka nám předvedlo, že i tudy vede schůdná cesta. Po druhé: animák, který nevypaluje bulvy barvičkami, ale naopak sází na ponurou atmosféru, si taky necháme líbit. A nakonec: mlhou zahalené hvozdy a menhiry obsypané svahy skotské Vysočiny měly vždy něco do sebe a tentokrát tomu není jinak. Zejména tváří v tvář dojmům z vyfabrikovaných druhých Aut musíme první ochutnávce z Brave tleskat. Navíc, je to asi poprvé, co ukázka na novou pixarovku představuje postavičku, která je... prostě sexy. Rusovlasé keltské divožence Meridě už teď fandíme a rok budeme žít v naději, že nám Pixar přinese něco podobně originálního a skutečně „pro celou rodinu“, jako byli před několika lety Úžasňáci.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace