Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Ratatouille | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 29.06.2007
CZ premiéra: 13.09.2007
režie: Brad Bird, Jan Pinkava
hrají: David Schwimmer, Brian Dennehy, Janeane Garofalo, Ian Holm

Ratatouille: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Paříž. Jídlo. Pixar. Tři věci které mám rád a k tomu ještě mluvící krysy, které mi nijak zvlášť nevadí. Může se na tom něco pokazit? Zatím to vypadá že ne, protože po možná až příliš naleštěných trailerech na Auta se Pixar rozhodnul pro novou taktiku a Ratatouille (do premiéry se to jistě všichni naučí vyslovit bezchybně) je naopak příjemně nekonvenční a... francouzský. V každé úkazce tak hudba předbíhá obraz a šílenosti neberou konce. Tím samozřejmě nechci říct, že to nevypadá skvěle. Ta "ruční kvalita" ukrytá v moři bezchybných 3D objektů tam prostě je a jak skicovitě zdeformované lidské postavičky, tak mluvící krysy prostě žijí a dýchají. Ratatouille bude mít dost možná nejblíž k čistokrevné grotesce a obávám se, že ani moře narážek a urážek, vystřelené vstříc konkrétnímu národu Evropy, nezajistí nejnovější pixarovce mamutí tržby. Zahoďme ale pravítka a plány na další pětiletku, nám jde především o kvalitu a zábavu. Tady a teď. Můžete si jí nabrat plnými hrstmi a usmívat se ještě dlouhé minuty poté co dozní ve vašich uších poslední tón delikatesní ukázky. A teď mě omluvte, dostal jsem chuť na něco dobrého. Kdo by řekl, že ty renderované dobroty vzbuzují takový apetit.

Ratatouille: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

International Trailer na novou Pixarovku je divný. Nenarážím na klikyháky v dolních patrech obrazovky. Fascinuje mě spíš, že se někdo v dnešní době odváží spojit dvě scény z filmu a prohlásit je za upoutávku. Ale nezlobím se. V závěsu škemrá o dolary rodina Robinsonova, na rychlost a akci sází i Arthur a jeho Minimojové a i ninja želváci si pozornost spíš vyřvávají a vyběhávají, než aby ji na sebe nechali pozvolna nabalovat. Gurmánská krysa cupitá jinými kanálky. Možná na to doplatí v kasách kin (a nejen na to – názvu Ratatouille rozumí přeci jen míň capartů než slovu „auto“), ale to nás momentálně zajímat nemusí. Vyplatí se užívat si krásné stylizace, křehké animace a typického pixarovského perfekcionismu, v němž se akorát odřízlo z infantilnosti a přidalo na romantice a snad i nostalgii. Dobře tak. Náladu noční Paříže nemusí rušit uječené skopičiny. A krysí pašák může dál pozorovat kulinářské umění Brada Birda, jenž pro nás po skvělých Úžasňákových kuchtí další dospělejší delikatesu.

Ratatouille: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Ták. Pixaří krysa konečně dorazila na naše masné pulty v anglickém znění a můžeme si tak kromě vizuální stránky vychutnat i něco málo mluvených mouder. Třeba o tom, jak to má takový živočich těžké, když je od narození gurmánem, který se nespokojí s pojídáním odpadků jako jeho druhové a tak musí obléhat luxusní podniky a ve vhodnou chvíli si stravu nepozorovaně „vyčórovat“. Jak ale z vlastní zkušenosti víme, není nic horšího než myš v kuchyni. A tak se s hlodavci příliš nemazlíme. Trefně tedy Ratatouille podotýká, že najít jídlo mimo kanalizaci rozhodně JE lehké – ale příliš nebezpečné. A na této jednoduché premise stojí i rovněž celý teaser. Rozložen do dvou rovnoměrných částí – akční a té ukecané – těží opět z toho, že diváci vždycky budou chtít vidět malého hlodavce v nesnázích, zvláště když to má v hlavě srovnané a inteligentně k tomu něco zahlásí. Milý počáteční vtip startuje celkem energickou honičku, která se po vzoru amerických komedií o loserech zapauzuje přesně v moment, kdy má hrdina nejlegračnější grimasu. Konverzační část s krysím přítelem posléze působí trochu pomaleji než by možná bylo záhodno (možná proto, že na ploše necelých dvou minut prostě podvědomě nechcete odpočívat, zvláště když začínají tak akčně), ale v souladu s celým polozoufalým vyzněním určitě do ukázky patří; Zvláště když vám poodhalí, že náš hrdina stále žije s rodiči a jeho krysí kamarádi vypadají jako typicky čeští křupani ;). Mimochodem, animace je boží a hudba taky. A má to pointu. Takže čtyři jako vyšité a šup sem s něčím dalším.

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace