Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Rallye smrti | Death Race | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.08.2008
CZ premiéra: 20.11.2008
režie: Paul W. S. Anderson
hrají: Jason Statham, Ian McShane, Joan Allen, Natalie Martinez, Max Ryan

Rallye smrti: Necenzurovaný trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Rkové trailery jsou teď hodně v módě. Část z nich pracuje s identickým střihem jako ukázky cenzurované, jen do něj zanese pár litrů krve a sprostých slovíček. Druhá skupina trailerů nakládá s materiálem volněji: míchá jej v opravdu novou klipovou potravu. Necenzurované avízo Rallye smrti spadá spíš do té druhé, pestřejší skupiny. Samozřejmě že znovu využívá riffů Guns 'n' Roses a vrcholí likvidací drzého chodce, jinak se ale záběry sekají trochu jinším způsobem. Není to na škodu. K Jasonu Stathamovi se víc dere Joan Allen, jíž jde i fuckování dobře od pusy, prim ale samozřejmě hrají automobilové ekapády. Brzda, plyn, výbuch, záludné manévry, střeva na chodníku... I rychlopalné zbraně jsou víc v pohotovosti, což lebkám kolemjdoucích asi nedělá zrovna radost. Mít šedou kůru mozkovou na tváři kámoše, hmm, to prostě není fajn. Paul W. S. Anderson tak dál slibuje adrenalinové a dost pálivé béčko, které koliduje mezi čistým trashem a vlastně docela drahým akčňákem z apokalyptické budoucnosti. Snad v kině nezařadí zpátečku.

Ke stažení flv verze.

Rallye smrti: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Kurýr, Šílený Max a Destruction Derby v jednom? Zhluboka se nadechněte, vaše nejtajnější představy přicházejí na světlo… na zlatém podnose. V době, kdy Jason Statham přeskakuje z jednoho akčního rychlíku do druhého, prohání se žánry, kde mu oceloví oři všemožných značek a stylů podmanivě vrní pod rukama a ženy tají tamtéž, zhmotňuje se totálně béčkový výplach, kde se všechny tyhle motivy poctivě prolínají. A je to nevídané řešeto. Joan Allen přesedlává z nahánění Jasona Bournea do pohodlného křesla ředitelky věznice, která má drobnou slabost pro automobilové závody s jednoduchými pravidly: nejsou žádná pravidla. I proto se po improvizované trati prohánějí auta s kulomety a moderními udělátky, které jako by vypadly z fantazie nějakého šíleného designéra počítačových her. Je to jednoduché, je to úplně stupidní (zápletka působí skutečně sofistikovaně a důmyslně), ale na nic si to nehraje. A snad právě proto je to úplně k sežrání. Tam, kde výraz „hi-octane“ skutečně něco znamená, rodí se smršť přepálených vrutů, kotoulů a stylizovaných výbuchů, kterým špinavě kovový přídech nasazuje neodolatelně undergroundový punc osmdesátých let. Až na to, že jsme o dvě dekády dál a všechno jde natočit zpomaleně, sofistikovaněji a v testosteronovém švihu klipů z MTV. Trefné střihy na hudbu, trefné zvuky na střih, mezitím fešně nasvícené bitky a bouračky plné poletujích projektilů – to vše v přehledném koktejlu, který nabízí další a další chody, přestože už v půlce máte neodbytný pocit, že se určitě brzy vyčerpá. Ba ne, nevyčerpá. Mozky nechte před kinem a popcorn si rezervujte raději týden dopředu. To byla rada na závěr od člověka, kterého režijní vize Paula W. S. Andersona obvykle nechávají zcela chladným. Teď mu srdce plesá blahem.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace