Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Quantum of Solace | 2008
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 14.11.2008
CZ premiéra: 06.11.2008
režie: Marc Forster
hrají: Daniel Craig, Olga Kurylenko, Matheu Amalric, Gemma Arterton, Judy Dench

Quantum of Solace: 2 TV spoty


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Proč vám klipy z Bonda cpeme do trailerů? Protože: a) je sucho a před trailerem na rozvláčné portugalské drama o chlapci, který si celý den kupuje boty, volíme raději materiál… hm… divácky přitažlivější. b) oba se ve svých minutových podobách povedly natolik, že by klidně mohly zastat úlohu trailerů. Kdo by tipoval, že půjde o zběsilý sestřih akčních momentů, tipoval by správně a to hned dvakrát. Bond si pumpuje do žil další adrenalinové sérum a na místo uhlazené brosnanovské slečinky, která nemá ráda osobní full-contact (jinak nic proti ní!) přednáší další variaci na šelmu, co se utrhla ze řetězu a nechce se jí zpátky do klece. Pokračujeme přes prodloužené záběry z automobilové honičky a dnes už proslavený pád do skleněné střechy, který mi den ode dne přijde míň a míň digitální, sexy přeskoky na motorce, z balkónu na balkón… pokud v tom náhodou vidíte Bournea, nejste v tom sami. Kromě toho, že akční scény dělá prakticky stejný tým, oba hrdinové mají mnoho společného – vzali jim něco, co jim brát neměli a žene je pomsta, i když Bond to svádí na kecy o spravedlnosti. Dělá dobře. Věřím mu to odhodlání ještě o stupeň více než minule a tahle akční dvouminutovka totálně shrnuje atmosféru rozervaných akčních hrdinů pro nové tisíciletí, která je teď tolik v kurzu. Jen škoda, že nám technické možnosti neumožňují oba spoty spájet do jednoho celku, byla by z toho stodvacetivteřinová nonstop jízda. První část najdete obligátně pod tlačítkem Přehrát a tu druhou si vychutnejte skrze YouTube:

Quantum of Solace: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

I nekňubové, kteří si u Casina Royale stěžovali, že to není ten pravý Bond, snad konečně pochopí. Přerod pokračuje. Z neotesaného bouchače se čím dál tím zřetelněji rodí elegantní mašina na zabíjení, která se suverenitou románového hrdiny řeže zatáčky, padouchy i bondgirls. Tentokrát už víc na efekt. Plnohodnotný trailer připomíná novou bondovku jako velmi slibný projekt, proti němuž se nevyplatí vznášet pochybnosti - pod Forsterovým velením totiž vypadají našláple i akční scény (lešení rulez). Přesto jsem původně zapochyboval o kvalitách delší ukázky. O její údernosti i o tom, proč minutu a půl řetězí nepříliš vzrušující dialogy a pohání je jen hudebním doprovodem. Pak se mi počítač umoudřil a připustil mě k HD verzi a já musím potupně upravovat svůj popisek, protože vnitřní náboj, který v maximální obrazové a zvukové kvalitě James získává, je neodolatelný. Jak jsem jen mohl pochybovat! Inu... poměrně snadno, protože teaser rozhodně BYL nekompromisnější. Snáze se mu podléhalo, netahal na scénu digitální eye-candy orgie a neustále stupňoval tempo. Trailer naproti tomu vytahuje napětí z klasických bondovských smyčců, ve dvou třetinách si ujede na několika střihových vychytávkách (pistole, kapota) a pak spustí klasickou závěrečnou smršť. Ve všech těchhle sférách má Quantum of Solace rezervy, v HDčku to ale opravdu vydá na pět hvězd a spokojené vrnění pod fousy. Napoprvé jsem tu vervu nepostřehl, stejně tak ani osudovost, jíž si Bond přenesl z Casina Royale. Proto si mě můžete v komentářích podat, podobně jako si Bond podá toho francouzského slizouna. Ta pátá hvězda za to ale stála. :-)

Quantum of Solace: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Daaamn... Marc to bere hopem! Jen co se Bond oklepal z Casino Royale, protahuje ho další emocionální smrští. Tentokrát se spíš než srdečním svalem bude mlátit průkazem tajného agenta, ale Bond zůstává i v dalším filmu drsňákem, který si "povolení zabíjet" vykládá tak trochu po svém. A zdá se, že i pomalu a jistě zaplouvá zpátky ke zlozvykům starších verzí... víc milenek, víc machrovinek a víc vyhazování věcí do vzduchu. Když přichází směrem od horizontu a v ruce má místo kovbojského koltu poctivý kulomet, zmocní se vás příjemné chvění. Když skáče na motorce, uvědomíte si, že tým choreografů má za sebou to nejlepší z Bournea. Když na konci provádí gymnastiku na lanech, kombinovanou se střelbou na terč, už je vám jasné, že nová bondovka bude stát za to... dokonce se smíříte i s novým názvem, který má akorát tolik Óček, aby mohl být součástí promyšleného 007 designu. Teaser je vypiplaný a svižný jako ten nejlepší dortík... oslní, zachutná a vy chcete víc. Be Kind, Rewind... a pak si to zase pusťte znovu. Čtyři hvězdičky? Ne, rovných pět... proč se alibisticky podřizovat tomu, že nás za pár měsíců čeká něco lepšího. Těšit se přece můžeme už teď. Tak si zakřičte v komentářích na plné kolo. Ať vím, že v tom nejsem sám. :)

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace