Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pusinky | 2006
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 05.04.2007
režie: Karin Babinská
hrají: Sandra Nováková, Marie Doležalová, Petra Nesvačilová, Matěj Ruppert

Pusinky: DVD


ikona
Cival
 

Když jsem se svého času trmácel na Pusinky do kina, povídalo se v kuloárech o překvapení roku. Nechápal jsem a nechápu ani dnes. Ne že bych chtěl být v krátkém informačním bloku o DVDčku na snaživý debut znovu tolik zlý. Ale nemůžu se zbavit pocitu, že chvála, která laskala Pusinky po našpulených pusinkách, vyplývá spíš z nedostatku autenticity, uvěřitelnosti a pravdivých emocí v celé české kinematografii, než z bezbřehé velikosti autorského týmu. Zčásti samozřejmě vyplývá i z toho, že dobré řemeslo je pro drtivou většinu našich režisérů pořád onou příslovečnou španělskou vesnicí (v době, kdy své bijáky točí i zcela marní zombíci z rodu Dušana Kleina, Zdeňka Trošky a Víta Olmera se ovšem není čemu divit). Proto jakmile se někdo odváží vstupovat s kamerou do intimní zóny hrdinek, jakmile dokáže zaranžovat půvabné i podmanivé obrazy a jakmile zcela zvládá kontrolovat veškeré technické náležitosti, je český divák málem automaticky uspokojen. Pusinky jsou ale maximálně jednooké mezi slepými. Nejsem v tomhle negativním stanovisku úplně osamocen, protože i mí redakční kolegové mi s odstupem potvrdili, že je tahle dívčí road-movie nikterak neoslovila (uff, už jsem si myslel, že budu za blázna sám). Snad to bude plýtváním emocí, když se neustále (a mechanicky) přechází z afektu do pohodičky a z pohodičky zase v afekt. Nebo za to můžou krkolomné „skoky“ v příběhu? Anebo snad dialogy s prapodivně napsanými mužskými postavami, které často ošklivě tahají za uši? Asi všechno dohromady. Pusinky nás prostě nezaujaly, na rozdíl od sympatické režisérky Karin Babinské, která zkrášlila naši třetí Noc plnou trailerů. Budíž jí přáno, že její první dlouhometrážní pokus nezapadl, a to i přes nevalný komerční ohlas. Že se o Pusinkách ví jako o tom lepším z neskutečně široké plejády debutů a že padla i nějaká ta cena z festivalu. Dveře pro druhý – lepší – film tak snad zůstávají otevřené.

V propagačních záležitostech se Pusinky projevovaly jako počin progresivní. Na DVDčku se ale drží zpátečnických českých poměrů, kdy se veškeré informace vměstnávají do jednoho filmu o filmu. Možná svižného, možná příjemně plynoucího, ale ... prostě bychom si zasloužili víc. Solidní obraz a zvuk u filmu samotného vám už jen připomenou, že na disku se navíc zjevuje leda trocha klipovité poživatiny – ať už v podobě traileru anebo hudebního videa.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky :: Dolby Digital 2.0 - česky
Titulky: anglické...
Cena: 399,-
K mání od: 22. 10. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace