Prosíme přetočte | Be Kind Rewind | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 22.02.2008
CZ premiéra: 17.07.2008
režie: Michel Gondry
hrají: Jack Black, Danny Glover, Mos Def, Mia Farrow, Chandler Parker
 

V KOSTCE

Měl pohlídat jednu upadající videopůjčovnu. Pak se ale zjevil jeho problémový kumpán (se zmagnetizovaným mozkem) a všechny pásky vzal ďas. Všechny. Co s tím? Natočit si vlastní verze slavných filmů a půjčovat je nic netušícím zákazníkům! Díky fantazii režiséra Michela Gondryho a komediálnímu talentu dvojice Jack Black - Mos Def je možné všechno: Třeba i natočit vlastní verzi Řidiče slečny Daisy a dohánět s ní k slzám takovým způsobem, že i Morgan Freeman bude závidět.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Když někdo tvrdí, že z Hollywoodu vymizela veškerá originalita a filmaři jen recyklují staré nápady (nebo remakují cizí), stačí říct tři jména a je po diskusi. Spike Jonze, Charlie Kaufman a Michel Gondry. Třetí jmenovaný měl sice možná nejrozpačitější vstup na filmové plátno, ale vynikající Věčný svit neposkvrněné mysli a parádní dokument Block Party mu reputaci po Slez ze stromu víc než napravily. Be Kind Rewind by měl být podle všeho další typickou Gondryovkou založenou na osobitém humoru a originálním nápadu. Hlavní hrdina Jerry pracuje ve videopůjčovně, ale jednoho dne zjistí, že jeho zmagnetizovaný mozek vymazal části některých filmů. A kdyby se to dozvěděl šéf a zákazníci, byla by to katastrofa. Aby si Jerry udržel práci, rozhodne se spolu s přáteli chybějící části natočit znovu. U rodinných konverzačních dramat by to snad až takový problém nebyl, ale udělat na louce za barákem nového Lvího krále, Návrat do budoucnosti a Robocopa už žádná sranda rozhodně nebude. Námět je to bezpochyby dostatečně ulítlý na to, aby probudil zvědavost v každém fanouškovi filmů, jehož žánrový rozhled nekončí u Pretty woman. Michel Gondry je zárukou toho, že šílený nápad bude převeden do stravitelné a zábavné podoby a Jack Black se už podle všeho definitivně rozhodl, že se nezařadí do skupiny „normálních“ komiků. Originálních šíleností není nikdy dost a pokud si autoři nevyberou vyloženě slabší chvilku, mohlo by být Be Kind Rewind dalším zábavným přírůstkem do Gondryho stále zajímavější filmografie. Držíme palce, ať přijdou lidi a ať se to cestou do kina s absurditami příliš nepřežene.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se