Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Prokletý ostrov | Shutter Island | 2009
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 19.02.2010
CZ premiéra: 25.02.2010
režie: Martin Scorsese
hrají: Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Michelle Williams, Ben Kingsley, Emily Mortimer

Prokletý ostrov: Trailer 3


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Zlatý Alcatraz. Na tenhle ostrov byste se dostat vážně nechtěli. Asi nikdo tu není normální, a kdo je, ten vypadá jako Ben Kingsley. Což po Lovcích dinosaurů taky není zrovna milé zjištění. Tahle banda bláznů dokáže rychle rozvinout kousavou atmosférickou deku přes místo, na kterém si trailer přehráváte, dnes je navíc temnější a výrazněji odkloněná do hororových sfér. Nové záběry čítají výjevy snové, halucinogenní a všelijak jinak znepokojivé, většinou nahrávají interpretacím, že hlavu Leonarda DiCapria čeká slušný mentální klystýr. S dost možná nepříjemným koncem… Ať bude ve finále ječet kdokoliv, Solo Sirkárna vyhraje. Lepší reklamu si totiž slavná česká výrobna přát nemohla – to, že DiCaprio projde půlkou filmu s jednou sirkou, osvětlující nejen jeho obličej, ale i celé místnosti, je pro podnik hotový zázrak. A definitivní vítězství sirkařského průmyslu nad zákony přírody!

Prokletý ostrov: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

S Prokletým ostrovem bylo před časem zle zameteno. Přesun na únor doslova vyjebal s oscarovými ambicemi novinky Martina Scorseseho a ten teď musí mít v hlavě docela zajímavé myšlenky, které by možná nebylo vhodné publikovat. Týden před plánovanou premiérou se nenatahuje červený koberec, nýbrž se do éteru pouští druhá upoutávka. A odpočítávají se další čtyři měsíce čekání. Studio sice krátce po první informaci o odsunu deklarovalo, že rozšíření počtu snímků nominovaných na Oscara za nejlepší film roku na rovnou desítku umožňuje, aby se film prosadil i z únorové kolonky. Ale hollywoodští experti moc dobře ví, že to je jen způsob jak zkusit uhasit požár a (pokrytecky) veřejně deklarovat důvěru ve film, který před tím dostal od studia facku. Jestli ji opravdu schytal kvůli výsledné podobě se zatím neví, v důsledku trailerů to ale určitě nebylo. Ty totiž obstojí jak v ranku „pro náročné“, tak i jako lákadlo na přímočaře efektní multižánrovou podívanou. Řemeslné kvality setrvávají na maximální úrovni, navíc se trochu méně spoileruje, co se zápletky týče, a nemusíme proto tentokrát machrovat, že „šokující pointu“ lze nejspíš vydedukovat už z první ukázky. Scorseseho fandové si navíc musí lebedit, že takový film od mistra ještě neviděli a že prezentovaný materiál koketuje s nejrůznějšími žánry, od noiru, přes kriminálku a psychothriller, až po ryze současný horor se znetvořenými ksichty a děsivými vizemi. Kino nutné.

Prokletý ostrov: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Oscar je doma, zase si může dělat, co chce. Přestat točit životopisná dramata a pseudozáživné detektivky ;). Martin Scorsese se vrací ke kořenům a nezbývá než zvolat třikrát sláva. Jen ten DeNiro chybí, ale toho Scorsese hodlá pro novou generaci plánovitě vyrobit z Leonarda DiCapria. Další pestrá role ve spolupráci s mužem s nejbělejším chrupem na světě zavádí titanicového krále do prostředí ústavu plného… řekněmě divných pacientů. Je jich tu 66 a otázka zní, kdo bude číslo 67. V průběhu traileru zjistíte, že tahle otázka je až příliš lehká a její pointování asi nebude účelem celého filmu. Nová otázka pak zní, co vlastně bude jeho účelem. DiCaprio totiž prostě pobíhá sem a tam, vidí divné lidi, velmi pravděpodobně má haluze a nikdo ho nechce pustit domů. Připomíná to spoustu béčkových soukmenovců a je poněkud zarážející, že za tím vším stojí obvykle tak ambiciózní režisér, který se na sklonku sedmdesátky nerozhodl pro nic ambicióznějšího, než točit thrillery s nádechy hororu. K dobru mu naopak budiž přičteno, že Shutter Island vypadá opravdu napínavě, děsivě a rozhodně úzkostlivě (a o třídu líp než ostatní horory a paranormální detektivky… je ale „o třídu“ dost?) a asi lze předpokládat, že režisér snad dobře ví, co dělá. Trailer zaujímá víceméně hlavně řemeslnou stránkou (ta funguje na výbornou!) a příjemně se stupňujícím napětím, jinak je plný okoukaných motivů, které známe odjinud – na druhou stranu s takovým množství známých herců, které odjinud neznáme. Prostě drahá sranda na starých známých základech, která asi bude spolehlivě fungovat. Funguje už teď a rozhodně se jí nebráníme.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace