Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Probuzení tmy | The Seeker: The Dark Is Rising | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 05.10.2007
CZ premiéra: 25.10.2007
režie: David L. Cunningham
hrají: Ian McShane, Christopher Eccleston, Gregory Smith, Jonathan Jackson

Probuzení tmy: DVD


ikona
imf
 

Jen on se může postavit Temnotě, aby zachránil svět. A jen blázen si může koupit tohle DVD, aby přispěl tvůrcům na důchod. Ale řekněme, že se na to cítíte. Chcete vidět desetiletého Willa, který je sedmým synem sedmého syna, což znamená, že musí najít sedm znamení (jsou to šutry, ale to nezní tak vznešeně). Na jeho straně je parta důchodců v secesních šatech, proti němu stojí černočerný Jezdec, kterému maminka ráno nestihla zabalit svačinu a tak se chce pomstít. Ještě pár dní a zničí svět. Se vztyčeným prstem přijíždí každé ráno, ale nebojí se ho ani hrdinové, ani diváci. Však ono to nějak dopadne. Bohužel až na dno. Co by vás mohlo naštvat? Vyberte si... buď snaha vyrobit za prachmizerných dvacet milionů dolarů variaci na Harryho Pottera kříženého s Matrixem nebo absolutní neúcta ke všem vašim smyslům. Zrak, sluch, ta věc v hlavě zodpovědná za selský rozum, to všechno dostane pár facek. A přitom ten trailer vypadal docela dobře. Ne, fakt... líbil se mi. Myslel jsem... ježíš, co jsem si vlastně myslel? Jen počkejte, až ve finále zasáhne křišťálová koule. Kéž by jí tvůrci měli ještě předtím než padla první klapka. Možná by si celé to trápení odpustili. (20%)

Teď jsem se tedy vypovídal ze svých hříchů, takže nezbývá než dát slovo samotným tvůrcům. Obraz hozený do modrých odstínů je solidní, zvuk se schovává v rohu, ale tenhle film vážně nedisponuje ničím, co by váš obývák ohromilo. Willovým prostocvikům by nepomohlo ani sebelíp střižené DTS. Kde nic není, ani repráky neberou. A tak zbývají bonusy, u kterých se cynická část divácké obce může pobavit snad ještě lépe než u filmu. Ve filmu o filmu i fíčuře o vizuálních efektech se nešetří superlativy, srovnávačkami s konkurencí, která žije v jiném (kvalitativním) vesmíru a pochvalami, jak to všechno skvěle vyšlo. Škoda, že to nebylo delší, tak nějak jsem doufal, že má režisér David L. Cunningham v rukávu ještě pár kameňáků o tom, jak natočil další záběr, který způsobí revoluci v chápání filmového řemesla... lalala... ty čtyři vystřižené scény vám popisovat nemusím, že ne? Už jsem trpěl dost. Kdo má pro strach uděláno, ten se může mrknout sám. Ale bacha, vstupné se nevrací.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky, polsky
Titulky: české
Datum vydání: 3. 3. 2008
Cena: 499,-

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace