Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Případ mrtvého nebožtíka | 2020
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 16.01.2020
režie: Miloslav Šmídmajer
hrají: David Novotný, Pavel Rímský, Hana Vagnerová, Miroslav Táborský, Tereza Srbová

Případ mrtvého nebožtíka: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Tohle nahazování gagů na zeď, jestli se nějaký udrží... v traileru je to ještě docela smysluplná taktika, ale ani tady tvůrčí tým nové české kriminální parodie neoslní. Někoho zjevně napadlo, že při vší té popularitě televizních detektivek by stálo za to natočit nějakou srandu á la Byl jednou jeden policajt nebo Mazaný Filip. Jenže jak nám jdou od ruky komedie, tak ty parodie... pokud vynecháme občasné záblesky geniality (Vorlíček, Macourek, Smoljak, Svěrák... čtyři jména nebo spíš dvě dvojice za posledních šedesát let?), tak nám tenhle žánr vlastně od ruky moc nejde. Jestli se o komedii říká, že je královským žánrem, tak parodie jsou komediemi na steroidech, kde musíte v nemilosrdném tempu řetězit komba jak ve videoherních bojovkách. A tady nám to drhne už v první ukázce, která sice občas bránici rozechvěje, ale je stejně nekonečně dlouhá a nesourodá jako ostatní české trailery. Hoďte si kostkou, jestli to bude snesitelný průměr nebo spíš festival otrlého diváka. Až nadejde čas, Rimsy to za nás rozsekne.

Případ mrtvého nebožtíka: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

V 60. a 70. letech byli Češi málem experti na parodie. Od té doby u nás ale tenhle žánr prakticky umřel a naposledy si vybavuju děsivý příchod bondovského Vaška Hrušky v Jak ukrást Dagmaru. Od tohohle průšvihu (8. nejhorší filmy na ČSFD!) uplynulo celých osmnáct let a teď tu máme Případ mrtvého nebožtíka, který... bohužel nevykročil vůbec dobře. Chápu, že má být celý ten pád nadsázka, ale vážně "funguje" jen na bázi absolutního WTF, které moc lístků neprodá. Pevně doufám, že budou plnokrevné trailery úplně jinde - už kvůli nečekaně dobrému obsazení. Zároveň však nejde přehlédnout, že za kameru usedl Miloslav Šmídmajer (Celebrity s.r.o., Miluji tě modře), takže je pravděpodobnější spíš to, že se od WTF k promyšlenému humoru ve finále nedostaneme. Kéž bych se zatraceně pletl!

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace