Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poslední plavky | 2007
csfd  
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 08.11.2007
režie: Michal Krajnák
hrají: Petr Čtvrtníček, Josef Polášek, Jiří Lábus, Rudolf Hrušinský

Poslední plavky: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Páté přes deváté, šesté přes osmé a čtvrté přes desáté. Nějakým takovým systémem se přes sebe skládají scénky, motivy a dialogy ve finální upoutávce na rozverného následníka Rozmarného léta. Chvíli jí trvalo než slezla z Youtube, nakonec se ale přeci jen přišla pochlubit jak do kin, tak i na vaše harddisky. Z koncepčního (nebo spíš z nekoncepčního) je to jen další česká mizérie. Nic nestihne vyznít, máloco lze pochopit a jen drobet výjevů může pobavit. Ohňostroj, bájný sumec, tanečky okolo auta, kštice věčného rybáře Rudolfa Hrušínského a probíjející pípa se prolínají v maglajzu, co nedává smysl – nepůsobí přitom anarchicky nebo splašeně, ale spíš neumětelsky. Zdání trailerového rytmu se pokouší nahánět splašenou dechovkou podbarvující finále, za ní však tu vymodlenou třetí hvězdu ještě přičítat nelze. Snesitelným se tenhle trailer nestává díky střihačovi a použité hudbě, ale až díky vděčnému hereckému obsazení a mimickým svalům Jiřího Lábuse. Dvě a půl hvězdy.

Poslední plavky: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Duo přiblblých protagonistů vegetuje na břehu. Žádné střihy, nula nuzných pouček o hloubce lidské duše a jakosti tvarohu, trapné dialogy neviděny. Jednoduchý nápad a originální provedení rozčeřují roky zažité mýty o tom, že tuzemský pahorek nemůže skýtat koncepční poklad. Těžko říci, jestli od zahraničních kolegů okukoval Čtvrtníček nebo režisér Krajnák, faktem zůstává, že snad úplně poprvé se v teaseru podařilo zdárně oddělit obsah filmu od jeho propagace. Stále chybí větší grády, ale nápad s „lovením na ksicht“ je výstižný, trefný a půjčuje si hodně z komediální školy Jacka Blacka, kterému vadí, když mu trailery všechno prozradí. I kdyby zůstalo jen u téhle variace (nápad by se dal rozvinout ve více teaserech), dneska si tvůrčí tým Plavek odváží z našich skladů čtyři nadšené hvězdy za první krok správný směrem. Ó, jaký vtip a nápad v českých vodách! A to opravdu nemluvíme reklamštinou.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace