Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Poslední dům nalevo | The Last House on the Left | 2008
csfd  imdb
US premiéra: 13.03.2009
CZ premiéra: 21.05.2009
režie: Dennis Illiadis
hrají: Tony Goldwyn, Monica Potter, Matha McIsaac, Spencer Treat Clark, Garret Dillahunt

Poslední dům nalevo: DVD


ikona
Cival
 

Když se remakuje, lítají nadávky. Málokterý autor rád sleduje, jak mu rozřezávají jeho dítě a předělávají ho k obrazu svému. Jenže remakům patří současnost, přinejmenším ta hororová. Kulišák Wes Craven dostal ten spásný nápad, že si svá vlastní díla bude předělávat sám. Na Vřískot je ještě času dost, Hory mají oči už mají výborný remake (a jeden katastrofální sequel), proto došlo i na ne-až-tak-proslulý flák z roku 1972 The Last House on the Left.

Na Cravenově dolarové snaze je velmi sympatická skutečnost, že dává šanci neotřelým režisérům z dalekých krajin. Vlastně vybírá talenty světového hororu/thrilleru a dává jim první šanci v Hollywoodu. Díky Hory mají oči se etabloval Alexandre Aja, Poslední dům nalevo zase upozornil na jméno řeckého rodáka Dennise Illiadise. Je hotový zázrak, že i tenhle pán naznačil své možnosti a důstojně si otevřel dveře k dalším zakázkám.

Nový Poslední dům nalevo (mimochodem, jde de facto o remake remaku, „originál“ totiž převedl do hororových kulis Bergmanovo drama Pramen panny) tematizuje to nepěkné na lidském pokolení. Banda výtržníků tu bezdůvodně, ovšem s o to větším gustem, zamete se dvěma nevinnými dívkami, z nichž jedna je dokonce panensky čistá. Jejich těla si podrobí ve všech možných směrech… přesto dívka přežije. A když se náhodě zachce, aby se její rodiče konfrontovali s trojící lumpů, spouští se hodně drsná soutěž o to, kdo bude dýchat i před závěrečnými titulky. Poslední dům nalevo funguje jako nadstandardní psychothriller, v němž se jde na doraz, bez příkras, rovnou za nekompromisním, velmi nepříjemným a pudově neodvratným masakrem. Ten film leze pod nehty.

Otázkou je, proč se dívat na snímek, kde je hodinu brutálně ubližováno plačícím holkám, aby v minutách následujících naopak schytávali rány jejich trýznitelé. Archetypální dějový oblouk o zločinu a trestu obnažuje ve své jednoduchosti ryzí potřeby bránit se, zabíjet v nebezpečí a samozřejmě i mstít se. Na dvouhodinový film – byť atmosférický a technicky vypulírovaný – je to ale možná trochu málo. Vlastně sledujete jen znepokojivé pásmo scén, v nichž si lidé vzájemně ubližují. A neprokládají to vtipnými průpovídkami, neprovází je hlas Arnolda Schwarzeneggera, ani se nakonec neobejmou v ubuleném happy-endu. (6/10)

Na DVD vychází – jako už tradičně – delší a necenzurovaná verze, bohužel s mrzkou bonusovou výbavou. Nepodstatné vystřižené scény následuje jen bezobsažný minifeaturette.

Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: české...
K mání od: 2. 11. 2009
Cena: 399,-

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace