Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pompeje | Pompeii | 2014
csfd  imdb
US premiéra: 28.02.2014
CZ premiéra: 20.03.2014
režie: Paul W.S. Anderson
hrají: Kit Harrington, Emily Browning, Kiefer Sutherland, Carrie-Ann Moss, Jared Harris

Pompeje: Super Bowl Spot


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Mr. Hlad

Nevím, co by měly Pompeje udělat, aby mě přesvědčily, ať se na ně začnu těšit. Jméno režiséra děsí, Kit Harrington postrádá charisma i ve Hře o trůny a bylo by naivní očekávat, že tady se to nějak extra změní, a zatím to nevypadá, že bychom po příběhové stránce měli dostat něco extra strhující. Ale rád se nechám překvapit. Vybuchující sopka, obří vlny devastující město a konec konců i ty souboje v aréně vypadají totiž docela solidně a po andersonovských zpomalovačkách zatím není nikde ani vidu, což je celkem dobrá zpráva. Ale nemůžu si pomoct, Pompeje na mě pořád působí spíš jako trikově zajímavější Herkules s Kellanem Lutzem, kde je navíc láva, a ne jako nový Gladiátor. Uvidíme za pár týdnů. Každopádně zatím marně hledám důvod, proč se těšit víc na tohle než na Dwayna Johnsona v Hercules: The Thracian Wars nebo na druhou Třístovku.  

 

Pompeje: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Producenti musí být sakramentsky spokojení. Pompeje totiž vyznívají monumentálně - jak kdyby je studio svěřilo velkému Rolandovi. Trailer se přitom nerozjíždí kdovíjak lákavě, protože po 72. adaptaci Spartaka přichází televizní verze Gladiátora, a pak prequel k Rozpoutanému peklu. Potom si ale Paul W. S. Anderson začne hrát na Emmericha a všechno srovná se zemí. Nebo spíš s lávou. Bouchá to, poletují kusy magmatu, vzdouvají se apokalyptické vlny, takže kdo nemá lítajícího koníka - podobně jako v pokračování 300, hehe - ten může na záchranu zapomenout. Ani tady člověk nenahmatá emoce a poutavý příběh, ale rozhodně si může být jistý, že za posezení před velkým plátnem se mu vyplatí připlatit si.

Pompeje: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

A kde je, krucinál, Kiefer? Nechť mě Jon Snow omluví, ale největším lákadlem Pompejí je Sutherland Jr. v hlavní záporácké roli. Čekal bych proto, že řádně zaválí už v teaseru, ale Paul W. S. Anderson si nejspíš šetří trumfy. Nu dobrá. Bez Jacka Bauera tu nicméně máme očekávanou stomiliónovou výplň mezi Resident Evily, v níž se bude "rekonstruovat" nechvalně známá erupce Vesuvu, která v mžiku zabila tisíce lidí. Vydalo by to na samostatný film? Možná. Anderson ale nic neriskuje a očividně se rozhodl kráčet cameronovskou cestou. Z apokalyptické podívané tudíž hodlá udělat jakýsi gladiátorský Titanic (s povozy z Ben Hura!), ve kterém se to bude řezat skoro jako v Třístovce. Do toho se přimaluje spousta CGI destrukce a voila, máme tu další sandálovou epiku pro MTV generaci. Snad bude stejně podvratná, nevyzpytatelná a zábavná jako Andersonovi Tři mušketýři. Fungující vážný blockbuster totiž od téhle režisérské persóny vážně čekat nemůžeme...

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace