Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pokoj 1408 | 1408 | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 22.06.2007
CZ premiéra: 11.10.2007
režie: Mikael Håfström
hrají: John Cusack, Samuel L. Jackson, Mary McCormack, Tony Shalhoub

Pokoj 1408: DVD


ikona
k0C0UR
 

Filmové adaptace knih či povídek Stephena Kinga, to jsou akta, která nemá cenu zas a znova otevírat. Spokojme se s konstatováním, že Pokoj 1408 v kontextu právě těchto adaptací poměrně slušně obstál a nebýt té všudypřítomné snahy o šokující sdělení a hromadu nadbytečných twistů, které si přidávají filmaři z vlastní iniciativy, mohla by „čtrnácetosmička“ s klidem aspirovat na titul jedné z nejlépe převedených Kinogvých vizí na plátno. Jako svébytný horor v konkurenci ostatních hororů z poslední doby však obstojí více než dobře. John Cusack jako „duchařský profesionál“, kterému se všechna ta teorie, které nevěří, zhmotňuje až příliš blízko vlastního nosu (popř. mu leze po zdi), ztvárňuje přerod z „normálního člověka“ do psychicky narušeného kojence s takovou bravurou, že by mu to mohla závidět polovina hollywoodské smetánky. Výkon je to o to cennější, čím více se pitváme v tom, o jak malý film jde a jaký potenciál asi skrývá pro širou diváckou obec (myslím tím tu opravdu širokou, která chodí na romantické komedie s Hugem Grantem a nejnovější české skvosty, u kterých se náramně baví). Režisér Mikael Håfström je zručný řemeslník, který se vyzná jak v budování tísnivé atmosféry, tak i v klasických „bubu“ lekačkách, kterými přišpendlí svého diváka do sedadel. A mít za sebou trochu srozumitelnější a celistvější scénář, stěny jeho Pokoje 1408 by se skvěly ještě atraktivnějšími barvami. Takhle z toho vylezla chutná jednohubka, k níž se už ale pravděpodobně nikdy nevrátíte… nebo ano? Při hlubší úvaze musím uznat, že za 299,- to věru zase není tak špatné.

Na košaté bonusy si ale nechte rovnou zajít chuť. Pokud pomineme obligátní nabídku distributora k jiným titulům a trailer určený pro kina, ze svaté trojice dokumentu o natáčení, krátkých rozhovorů a alternativního konce nevymáčknete žádné velké terno. První dva jmenované se točí na obligátní vlně pochval a rozhazování superlativů – nějak to ale nikomu moc nevěříte. Mluvit o umění v tak nízkém žánru je spíše pro smích. Alternativní konec potěší v tom, že je opravdu zcela alternativní (a dobrý) a neliší se jen o jeden dva záběry od toho původního.

Obraz: 2,35:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky, česky
Titulky: české...
Datum vydání: 9. 3. 2008
Cena: 299,-

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace