Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Počátek | Inception | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 16.07.2010
CZ premiéra: 22.07.2010
režie: Christopher Nolan
hrají: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Ellen Page, Cillian Murphy

Počátek: Character Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Za mořem už Počátek promítli novinářům, nejočekávanější film letošního roku toho ale stále hodně schovává. Kdo se nějak důkladně nehrabal v zápletce, nebo se nepídil po spoilerech, nevytuší nejspíš ani po dalším náletu nových záběrů, kudy přesně se budou ubírat kroky všech těch elegantně oblečených postav. Několik kravaťáků (aneb Christopher Nolan chce světu vnutit svůj styl oblékání) se postupně představuje v klipu, jenž je sice vydáván za featurette, mnohem blíž má však ke traileru zacílenému na postavy, zhruba ve stylu slavné ukázky na druhé X-Meny. Fakticky to znamená tunu nových vizuálních lákadel, nakouknutí do několika neodtajněných scén a další nálož otázek, na které vám samotný trailer odpovědi nedá. Což je samo o sobě příjemná změna oproti většině současných upoutávek, jež vám po dvou minutách prozradí, kdo na konci umře a komu dá Jessica Biel francouzáka. A to ani nemusíme brát v potaz, že si bratři Nolanové vždycky do kina schovají nějaké sofistikované překvápko. Osobně jsem dost rád, že ho neuvidíme ve 3D, protože ta vybuchující pixelová divočina, kterou nám tvůrci dovolí párkrát zakusit, by ve stereoskopické projekci vypadala nejspíš hodně lacině. Samozřejmě nevíme, nakolik budou smět bortící se scenérie přiznat svou digitálnost (ve snech nebo virtuální realitě si můžete ukazovat, co chcete – na realismus se tu nehraje), ale v kontextu nolanovské noirové rafinovanosti by nějaké trikové šílenosti určitě nedělaly dobrotu.

Titulky ke stažení ZDE.

Počátek: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Jsou zpátky. U nás na Slovensku jim říkáme zimomriavky. Ano, ta husí kůže, způsobená neodbytným pocitem, že se brzy stanete svědky něčeho výjimečného. Nolanův Počátek se v druhém plnohodnotném traileru představuje jako jeden z těch filmů, „kvůli kterým máme rádi kinematografii“. Původní, navýsost originální příběh (dřívější srovnání s Matrixem definitivně kulhá na obě zpřelámané nohy), možná nejnadanější filmař současného Hollywoodu, prvotřídní obsazení, k tomu vydatné dávky akce, velkolepých triků a frajeření s velkými bouchačkami. Navíc zasahuje starý dobrý „pocit úžasu“, který už dnes prožíváme zřídka. Trailer z tajemstvím zahaleného děje prozrazuje hodně, a přitom máte stále dojem, že film bude plný překvapení. Postkatastrofické pobřeží? Lavina? Levitující těla? Co to, sakra, všechno znamená?! A proč je červenec tak daleko? Trailer opět sází na dunivý rytmus pulsující hudby, který už známe z minula, avšak gradace funguje ještě lépe, až k zmíněnému mrazení po celém těle (což je obdivuhodné, protože nejde o vyloženě akční smršť, všimněte si množství slzavých emocionálních záběrů). Jistě, kdyby se tímto způsobem prezentoval jiný, méně zajímavý film, vytkli bychom mu to i ono – třeba málo důraznou tečku. Jenomže to nelze oddělit. Tohle je prostě trailer na nového Nolana. A to je jednoznačně synonymum pro „událost“. Abrams a Spielberg najednou závistivě zírají z kouta.

Počátek: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Milujeme filmaře, kteří dokáží uvažovat v novém kontextu. Tak jako Christopher Nolan ohýbá město nebo hladinu vody, mění i naše představy o tom, co lze na plátně zobrazit a v důsledku toho i vidět. Počátek zatím provází jen mnohoznačné nápovědy, které ukázky lahodně rozvíjejí a přidávají jim na dráždivosti. Bylo by nádherné nevědět skoro nic víc. Tak nějak mám ale obavu, že jde spíš jen o teaserovité dráždění a nakonec se většinu důležitého dozvíme ještě před premiérou. Warneři si těžko lajsnou dvousetmilionové scífko bez silové reklamní kampaně. Stejně tak si nedovolí nezmínit, že jde o novinku režiséra Temného rytíře. Takových titulků přitom netřeba – ukázka je totiž ryze nolanovská a všechny její postavy a vlastně i veškeré její netrikové scény by okamžitě mohly přejít do posledního Batmana. Nolan má svůj jasný rukopis, hutný, atmosféricky sytý, potemnělý nejen na povrchu. A takovéhle upoutávky k němu přitahují jen a jen víc.

Titulky ke stažení ZDE.

Počátek: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
st39.6

Christopher Nolan má na teasery smůlu. Stačí se vrátit několik měsíců zpět a zavzpomínat na první ukázku "z" Temného rytíře. Grafika s doprovodným voice-overem tehdá spíš rozesmála a někteří si mohli myslet, že si z nich Hollywood utahuje. S Inception to není zas taková hrůza, protože ukazuje alespoň něco z filmu, stejně ale nebudete přehrávač vypínat moc nadšení. $200 milionů na Nolanově odpočinkovce zatím není vidět v jediném záběru, pořád nemáme nejmenší tušení, co se to, sakra, děje a aby toho nebylo málo, Inception připomíná Matrix se strohou paletou barev. Přidejte k tomu několik mizerných trikových záběrů a máte zklamání, ze kterého se budeme vzpamatovávat přinejmenším do další ukázky. Ale čert to vem, vzpomíná si snad někdo, že by Nolan v posledních letech zklamal? Je to jeden z mála mainstreamových režisérů, kteří ještě neztratili soudnost. Inception buďto ukáže, že je prostě frajer, nebo ho odhalí v první slabší chvilce. Osobně vsázím spíš na první variantu a říkám si, že trailerová kampaň na Inception to nebude mít moc jednoduché - pokud je tohle sci-fi opravdu tak složíté, jak se při pohledu na předešlé Nolanovy scénáře nabízí, moc hvězdiček v následujících měsících u nových ukázek zřejmě nepřibude. Opět budeme odvaření spíš až z filmu samotného. Tedy doufejme.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace