Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Piráti z Karibiku - Na konci světa | Pirates of the Caribbean: At World | 2007
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.05.2007
CZ premiéra: 24.05.2007
režie: Gore Verbinski
hrají: Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Naomie Harris, Chow Yun-Fat

Piráti z Karibiku - Na konci světa: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Tak jsme se konečně dočkali. Po bizarní, rusky dabované verzi, přichází parta kolem Jacka Sparrowa v celé své kráse, srozumitelnosti a adekvátní HD verzi. A je na co koukat, i když potolikáté už Bruckheimerova touha koncepčně zaujmout vyprchává pouze do nadstandardně ucházejícího řemesla s ohlušujícím závěrem. Třetí Piráti vypadají vskutku velkolepě – objezdy lodí na vrubu smrtelné výpusti za doprovodu střelby z kanónů, finální bitka na meče na tenkém ráhně, do toho spousta létajících úlomků, výbuchů, dokonalých vizuálních triků, kamerových obletů a jedna žádost o ruku. A předtím předestřená premisa, v níž se všichni velikáni, co na moři něco znamenají, ze všech koutů země sjedou, aby jednou provždy vyřešili osud Jacka Sparrowa a rozlouskli staré dluhy. Uvidíme všechny nové i staré známé v ultimativní bitvě, která by mohla podle odhadů trvat i čtyři hodiny, čímž chtějí Verbinski s Bruckheimerem zřejmě pokořit další rekord, které žánr a naše trpělivost v kině zná. Po takovém traileru však nevěřím, že by na ně někdo zanevřel: Skvěle podaná zápletka, audovizuálně lahodné obrazy a obligátních 45 vteřin pro gradaci, která se stupňuje ve dvou fázích – a ta druhá přijde přesně ve chvíli, kdy máte pocit, že už vám trailer nic nenabídne. O to je samozřejmě silnější a působivější, zvláště když do ní naléhají precizně vybroušené chorály a vybuchují věci v bruckheimerovském stylu. Kdepak, tenhle chlapík vždycky věděl, jak s námi zamávat.
Necítím už za jejich řáděním nic překvapivého a objevného, vnímám naopak velkou emocionální prázdnotu a až přílišnou infantilnost. To bude však problém samotného filmu. Co se týče řemeslných kvalit a „wow“ efektu, třetí Piráti ve své trailerové premiéře samozřejmě nezklamali a jsou na míle daleko od většiny současné produkce.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace