Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Percy Jackson: Zloděj blesku | Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief | 2010
csfd  imdb
US premiéra: 12.02.2010
CZ premiéra: 11.02.2010
režie: Chris Columbus
hrají: Logan Lerman, Brandon T. Jackson, Pierce Brosnan, Uma Thurman, Sean Bean

Percy Jackson: Zloděj blesku: TV Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Percy Jackson nechce být za ořezávátko, a tak na poslední chvíli tasí nejatraktivnější záběry. Alespoň v rámci svých – zdá se, že dost omezených – možností. Jak ve francouzském traileru, tak v agresivní televizní ukázce, která ovšem čítá poctivých devadesát sekund, se rázně tlačí za hranice dosud ukázaných trikových fines. Potvory se množí, jednou po plátně lítá oheň, podruhé voda a každá druhá digitální mrcha cení zuby na tři nenápadné teenagery, kteří mají změnit běh dějin. Jenže pořád to vypadá nedomrle, jako nedorostlý bratříček prvních dílů Harryho Pottera. Jednou provždy sterilní režisérské vedení Chrise Columbuse se nezapře, Percy Jackson ale na rozdíl od obrýleného kouzelníka nemůže machrovat s tak mohutným rozpočtem (po trikové stránce proto občas plave) a nemá ani jistý úspěch v kinech, protože knížek s jeho mytickými misemi se neprodalo ani zdaleka tolik. Osud klubající se série je tak padesát na padesát. Při poslechu „dramatického“ přízvuku Pierce Brosnana a při pohledu na zavilou paní učitelku, která si před útokem vždycky nejprve vyleze na lešení, bych se spíš klonil k variantě, že prvním dílem tenhle tyjátr začne… a rovnou i skončí. Ale třeba zase jednou podceňuju bijáky pro celou rodinu.

Pokud vám nedělá dobře kostičkovaný stream, klikněte si pro lepší streamovanou kvalitu pod níže uvedeným odkazem.

Percy Jackson: Zloděj blesku: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Syn Poseidóna je tu tenhle týden už podruhé. Tentokrát ale v delším balení a s pár novinkami, díky kterým si sahá pro čtvrtou hvězdu. Nikdo neříká, že bude Percy Jackson větší nářez než žánrově spřízněný Souboj titánů, konečně to však začíná vypadat, že by mohl bez problému zaplnit blížící se díru po brýlatém čaroději s jizvou na čele. Chris Combus se totiž přestal upejpat a vytahuje z rukávu antické bohy v čele s charismatickým Seanem Beanem, náctiletou verzi Amy Adams a auto s rotačním kulometem na střeše. Ano, čtete dobře, Percy nebude s pekelnými stvůrami bojovat jen antickou verzí světelného meče, dojde i na těžší kalibr. A taky na výlet do podsvětí nebo bojové manévry vypůjčené odněkud z Narnie, což by únorové fantasy mohlo dát rozmach potřebný k tomu, aby uspěla tam, kde Zlatý kompas nebo Kronika rodu Spiderwicků nesklidily ovace nutné pro další díl. Revoluce žánru nás se Zlodějem blesku zřejmě nečeká, začínám mít ale pocit, že by to na příjemné dvě hodinky v kině uhrát mohl. A i to se v dnešní době počítá.

Percy Jackson: Zloděj blesku: International Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Percy Jackson má pověst lacinějšího pokračovatele Harryho Pottera. Jeho trailer připomíná… lacinějšího pokračovatele Harryho Pottera. Zcela rutinní dětská fantasy nástinem svého příběhu nemá šanci zaujmout, totéž platí pro dialogy, i s hereckými hvězdami vyšší svítivosti typu Pierce Brosnana v úpravě á la Robinson Crusoe. Šedivá nuda nutí čekat na triková lákadla a z povahy prezentovaného filmu si dovolím tvrdit, že je snad všechny uvidíme už v upoutávkách – protože jen tím může mladé diváky Percy Jackson zaujmout. Olymp, nebo co že to je za horu, už známe, nově se přidávají okřídlené potvory, jakýsi zavalitý obřík, meč (občas upgradeovaný na světelný meč) a v efektní kombinaci i ohnivé koule a rádoby pompézní hrdinské pózy. Kdo hledá Umu Thurman, musí vydržet až do konce. Pak si bude přát, aby si z minulého týdne nepamatoval teaser na Souboj titánů. Jinak mu totiž může smíchy zaskočit knedlík. Předvádí se moderní Medúsa. A ne, skrze naleštěný štít na ni náš hrdina neciví...

Percy Jackson: Zloděj blesku: Teaser 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Kampaň kolem Percyho Jacksona a jeho magických pletek s bohy nabírá na obrátkách. Druhý teaser už se odvažuje vystrčit růžky daleko za horizont plytké jízdy výtahem a jednoho záběru na velký kopec a nabízí dohromady už většinu toho, co by mohlo potenciální diváky zajímat. Jak se to hýbe v akčních scénách, jak působí kostýmy a jak daleko postoupil Columbus s triky od druhého Harryho Pottera. Na všechny tyto otázky přichází celkem uspokojivá odpověď, která se dá shrnout jednou větou: na začátku si to hraje na novou Šifru mistra Leonarda, pokračuje to slušným teenage kouzlením, resp. slušným teenage koukáním na kouzlení dospělých (s velkými výbuchy a rotujícími auty!) a rozhodně to ani na okamžik nevypadá hůř než třeba Narnie. A v podstatě se nabízí otázka, proč se tu vlastně nachází druhá část aka téměř celý první teaser. a) Už minule to nebylo nijak přehnané terno, že by stálo za to ho opakovat b) první část má jakous takous dynamiku a pěkné obrázky, ta druhá ji pouze zbytečně brzdí. Každopádně Percy celkem stoupá, i když davové šílenství v našich končinách asi tak úplně očekávat nelze. Na druhou stranu, Potterovi brzy odzvoní a Stmívání pořád zůstává spíš pro slečny hladové po krku Roberta Pattinsona. Takže nová sága má šanci.

Percy Jackson: Zloděj blesku: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Harry Potter pomalu, ale jistě odchází do důchodu a tak je třeba rozjet zbrusu novou sérii o malém hrdinovi, která by mohla vydělat čistě na tom, že se té potterovské alespoň trochu podobá. Percy Jackson je taky zvídavý kluk a taky objeví zajímavý svět, ze kterého nebude moci popadnout dech. To, že je na konci teaseru k nalezení nápis „od režiséra prvních Potterů“ a poněkud povědomě se skládající titul filmu, tvůrcům situaci dosti ulehčuje. Čistě proto, že to od začátku do konce připomíná nějaký spin-off notoricky známého a okoukaného, který bude všechny zajímat už z principu. Jinak teaser sám o sobě příliš sdílný není a spíše se snaží prodat zmiňované ingredience než kousky mytologie, kterou si neználek předlohy může jen domýšlet. Čeká vás jedna jízda výtahem, jeden kluk, který vypadá trochu jako Zac Efron (a brzy bude hodně slavný) a jeden pohled na podivuhodný fantasy hrad/zámek/cokoliv, ke kterému v roce 51 vede cesta z posledního patra Empire State Building. Nic víc, nic míň. Teaser, co naděláte.

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace