Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Parfém: Příběh vraha | Perfume - The Story of a Murderer | 2006
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 29.12.2006
CZ premiéra: 30.11.2006
režie: Tom Tykwer
hrají: Ben Whishaw, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Dustin Hoffman, Alba Fer

Parfém: Příběh vraha: DVD


ikona
Cival
 

Parfém se bude jednou lesknout v rubrice V. I. M. Je totiž dokonalým převodem knihy, jíž podle mnohých nebylo možné přetisknout na filmové plátno. Přesto se stalo. A náramně. Sledovat vyjadřovací prostředky Toma Tykwera v maximálním nasazení se rovná nebývalému požitku, během něhož vaše čichová centra poprvé ucítí z plátna vůni. Tykwerovy metody nejsou kdovíjak složité či novátorské – smrad evokuje bleskurychlá montáž hnilobných podnětů, extatický odér naopak táhlé propojování zpomalených detailů – Tykwerovi se však díky preciznímu timingu a mistrovskému citu pro míru podařilo Parfém nejen zhmotnit, ale i perfektně vygradovat. Ani napodruhé jsem v této adaptaci nenašel chybu. Chlad vůči osobě Jeana-Baptisty mi v maximálním prožitku nebrání. Tykwer totiž balamutí smysly nesmírně rafinovaným způsobem, zpoza jeho šálivých metod navíc doopravdy vystupuje hlavní postava jako beztvarý outsider bez vlastní vůně, z něhož přitom vyzařuje ohromná moc a odhodlání. A jakási Pinocchiovská touha stát se plnohodnotným člověkem, byť dotažená do maximální možné zrůdnosti. Jednoduše nádherný snímek, proti němuž působí i skvělé Nebe, Lola či Princezna a bojovník jako nesmělé malby po stříbrném plátně. Parfém Tykwera povyšuje, ten na oplátku ohmatává nejzazší možnosti toho, co lze pomocí filmové řeči vyjádřit. (10/10)

Na rozdíl od zahraničních edicí je Parfém očesanou jednodiskovkou bez bonusů. Na DVD přesto stojí za to. Omamné audiovizuální zpracování se musí opřít o kvalitní zvukovou výbavu a jasný obraz, na edici od HCE (v níž je oproti vydání pro kina vyříznuta širší část negativu) se dočkáte obojího.

Obraz: 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - anglicky a česky
Titulky: české...
Cena: 399,-
K mání od: 12. 6. 2007

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace