Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pařba na třetí | The Hangover Part III | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 24.05.2013
CZ premiéra: 30.05.2013
režie: Todd Phillips
hrají: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifinakis, Ken Jeong, John Goodman

Pařba na třetí: Recenze


ikona
Mr. Hlad
Bez chlastu i bez humoru? Pařba na třetí se od minulých dílů dost liší. Je otázka, jestli je to dobře.  

Třetí Pařba měla být podle slov tvůrců jiná. Všude říkali, že se poučili a že nedostaneme znovu to samé, jen v jiné lokalitě. Dvojka právě díky tomuhle přístupu zapříčinila, že série o pár fanoušků přišla a jiný styl byl opravdu žádoucí. Bohužel ale možná ne úplně takovýhle.

Tentokrát čtveřice hrdinů vyráží někam do Arizony, kde by se měl magor Alan dát dohromady ze smrti otce a snad se zbavit svých psychických problémů. Minulost je však uprostřed dálnice dostihne v podobě kamionu s hodně drsným řidičem, Douga unese pekelně naštvaný John Goodman a zbytek bandy musí najít psychopatického pana Chow, nebo to jejich parťák odskáče. Takže se podíváme do Mexika, zabijeme pár kohoutů, najdeme hromadu zlata, zalétáme s padákem nad rozzářeným Vegas a za pár hodiny zapomeneme, že jsme viděli film, který chtěl navázat na jednu z nejlepších komedií posledních let a její okoukané ale pořád vlastně celkem slušné pokračování.

Pařba na třetí je skutečně jiná než předchozí díly, ale bohužel se z ní tak trochu vytratil humor. Mnohem více prostoru tu dostávají Zach Galifianakis a Ken Jeong. Ten první byl v jedničce sympatickým avšak pořád ještě reálně se chovajícím magorem a protipólem dvou úplně normálních hrdinů. Ten druhý tam zase fungoval jako extrém a ve svých pár scénách byl boží. Podobným charakterům však sedí, když mohou krýt záda někomu, s kým se lze ztotožnit (nejspíš se nenajde moc lidí, co by se v hloubi duše cítili jako úchyl Chow nebo poloretardovaný Alan),  hlavní role však jednoduše neutáhnou. V podstatě jsou to hovada, která začnou za chvíli obtěžovat, když jejich šílenosti nemůže vyrovnávat někdo normální.

Bylo by snadnější udělat z tohohle příběhu černohumornou Coenovku než klasickou komedii.A Bradley Cooper a Ed Helms tu jsou očividně trošku navíc. Jejich postavy neprojdou žádným vývojem, v podstatě od začátku do konce uklidňují Galifinakise nebo řvou na Jeonga, ale z jejich výrazů je evidentní, že se tentokrát fakt moc nebaví a že dorazili jen kvůli šekům. A když se dva ze tří členů party nudí a poslední je idiot, je to fakt problém. Na první akci „Vlčí smečky“ jsem vyrazil do kina šestkrát, protože jejich kocovinová odysea byla vtipná, dojemná a ze života. Teď se ovšem proměnila v road trip se dvěma hovady a dvěma chlapíky, kteří by nejradši byli asi někde jinde.

Ale faktem zůstává, že jim tentokrát nepomáhá ani scénář, kde je nouze o hlášky, zajímavé vedlejší postavy nedorazí a ty staré z jedničky a dvojky tu jsou dost často jen proto, že jejich představitelé asi neměli nic lepšího na práci. Sem tam se sice objeví úsměvný moment, ale k žánru komedie má třetí Pařba někdy sakra daleko. Respektive takhle – při několika scénách jsem si bez legrace říkal, že by bylo snadnější udělat z tohohle příběhu solidní černohumornou Coenovku nebo drsný thriller než komedii. I v momentech, které přímo žadoní o nějaký ten fór nebo hlášku, se na to tvůrci obvykle vykašlou a nechají hrdiny jen stát, klábosit a tvářit se vyděšeně. Kdyby u toho vybouchlo víc věcí a Galifinakis na začátku zemřel, klidně by z toho mohla být solidní napínavá podívaná s úchylným asijským záporákem. Jestli to je nebo není dobré hodnocení pro komedii, si přeberte sami.


Přehrajte si trailer
Nechci na nikoho ukazovat prstem, ale scenárista Craig Mazin, který sérii převzal u druhého dílu, dokázal poprvé vyrabovat jedničku a tentokrát udělal z komedie průměrné a beztvaré nic, kde jsou opravdu vtipné asi čtyři scény a zbytek je o tom, jak trojice herců jede z místa A do místa D a mezi tím se zastaví v místech B a C. A jelikož o tom samém bylo Mazinovo Z cizího krev neteče, navrhl bych dát tuhle sérii někomu, kdo má alespoň nějaké nápady.

A nebo to možná rovnou zabalit. Ten pád z geniálních výšin do oblasti bezkrevného průměru začíná docela nabírat grády. Za největší přínos Pařby na třetí tedy nakonec považují, že mě donutila pustit si znovu první díl. Pořád je boží.

P.S.: Po druhém zhlédnutí jednu hvězdu přidávám. V tomhle případě docela pomáhá, když je publikum dobře naladěné. Berte ji ale s rezervou.

Verdikt

avatar6/10

Mr. Hlad

Phil, Stu a Doug se rozhodli pomoci Alanovi a chystají se ho odvézt na léčení. Bohužel uprostřed pouště narazí na gangstera, který je chce využít k tomu, aby našli maniakálního pana Chow. Mají na to tři dny, jinak Doug skončí s kulkou v hlavě. Tentokrát se opravdu nechlastá, místo toho se jezdí po Mexiku a Vegas, vzpomíná na staré dobré časy z jedničky a občas se objeví něco jako vtip. Bohužel jen občas. Z Pařby se vytratila pohodovost a lehkost. Zbyl z ní jen zkostnatělý základ, na který někdo zapomněl nalepit humor. A to je u komedie docela průšvih.Hodnocení redakce

 • avatar6/10

  Cival

 • avatar8/10

  KarelR


Hodnocení čtenářů

 • avatar6/10

  Vincent

 • avatar8/10

  Ravenhorn

 • avatar4/10

  Amrodel

 • avatar6/10

  Postman

 • avatar6/10

  Mephos

 • avatar4/10

  Revan

 • avatar5/10

  fingolfincz

 • avatar5/10

  Snura

 • avatar5/10

  verbst

 • avatar3/10

  cabal

 • avatar7/10

  pytlik

 • avatar5/10

  b1aster

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
 1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
 2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
 3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
 4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace