Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Panic je nanic | 2006
csfd  imdb
US premiéra: nestanovena
CZ premiéra: 26.01.2006
režie: Ivo Macharáček
hrají: David Vobořil, Michal Hruška, Tomáš Žatečka, Šárka Vaňková, Ivana Korolová

Panic je nanic: DVD


ikona
k0C0UR
 

Nemůžete spát s Natalií Portman, nikdy nevyhrajete ve Sportce a nikdo za vás nebude chodit do práce. Některé životní axiomy zkrátka platí a i když je pochopíte až později, nic to na věci nemění. Já si třeba vždycky myslel, že nic horšího než první Kameňák už z našich filmových luhů a hájů nemůže nikdy vylézt. A hle. Zjevil se Ivo Macharáček a začaly se dít věci. Trojka teenagerů s neskrývanou touhou pořádně zasunout se rozjela do jakési vesnice, kde záhadně vyhandlovala chatrný místní barák za super nabušenou vilu jejich rodičů s TAKHLE velkou plazmou a domácím kinem. Pak už stačilo jen potkat dívku s tváří Šárky Vaňkové (89cm přes prsa, ou jé!) a mohlo se jít na věc, protože takové dívky bývají většinou povolné, no ne? A tak i když naši hrdinové neví, jak na to, a prezervativ je pro ně jakási výborná pochutina z mlékáren Kunín, rozhodí své děravé sítě u ní i jejích kamarádek a zkoušejí, která konečně dá. Na ultimativní rozhřešení budete čekat devadesát minut plných nepopsatelného shluku bizarních výjevů a nekoherentní mluvené vaty, které nemůže věřit ani ten, pro nějž ve film určen (ať už je to kdokoliv). Scenáristická prohra je tristní, podprůměrně načrtnuté scény se bortí pod tíhou dementních hereckých výkonů. Všeobjímající trapnost je shrnuta už pod hlavní trio, z něhož ani jeden člen nejen že není sympaťák, ale postrádá jakékoliv vlohy ustát sebemenší větu, kterou vypustí z úst či se vžít do situace, která by mu nemusela být zase tak vzdálená. Nevím, zda bylo účelem vybrat „hochy z davu“, kterým byste ty mladické pokusy věřily, stejně tak jako chytali jejich „cool hantec“, ale efekt je úplně opačný – přejete si, ať už si to konečně rozdají se svým dědečkem a vy můžete dělat cokoliv užitečnějšího. Chtělo by se říci, že Machráček je v tom nevinně a pouze se ten průser snaží jakž takž kočírovat, ale jeho film hloupne víc a víc každou minutou a ve finále najednou nějak neví, co chce vlastně sdělit. Rádoby hloubavá pointa, ve skutečnosti trochu podivný příklad pro mladé, je jen naprosto logickým završením oné křeče, kterou jste spolu z hochy od bobří řeky protrpěli.
Kdosi chytrý kdysi řekl, že láska prochází žaludkem. Myslím, že mířil příliš vysoko. A teď, když už to všichni víme, mohou čeští tvůrci zastavit vlnu omamně erotické produkce pro české teenagery. Pokud totiž budou vznikat filmy jako Panic je nanic, pár inteligentnějších diváků při nich zemře. (1/10)

Velkoryse vyvedený nápis BONUSY na obalu může poněkud mást, zvláště když se pod ním skrývají hnedle čtyři položky. Je to však jen laciný trik iluzionisty, který ve skutečnosti žádná esa v rukávu nemá – čeká na vás trailer, dva TV spoty, něco před dvě minuty dlouhý videoklip a reklama (statický obrázek) na knihu Panic je nanic. Nic o vašich nových hrdinech, nic o tvůrcích, nic o čemkoliv. Snaha zbavit se tohohle horkého bramboru co nejdřív a zapomenout na něj, je víc než zjevná.

Obraz: 1,78:1
Zvuk: Dolby Digital 5.1 - česky
Titulky: anglické
Cena: 499,-
K mání od: 1. 9. 2006

© copyright 2000 - 2023.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace