Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Pacific Rim - Útok na Zemi | Pacific Rim | 2013
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 12.07.2013
CZ premiéra: 11.07.2013
režie: Guillermo del Toro
hrají: Charie Hunnam, Idris Elba, Ron Perlman, Charlie Day, Rinko Kikuchi

Pacific Rim - Útok na Zemi: Finální trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Pátá a poslední regulérní upoutávka na Pacific Rim. Někomu to může přijít hodně, největší bijáky léta ale s klidem dávají i sedm a víc, takže se netřeba čertit. U Del Torova dítka ostatně bylo pořád na co koukat, i když nám trailery naservírovaly úctyhodně málo záběrů. V kině tak nejspíš budeme sakra čučet, kolik es si španělský kouzelník v rukávu, a to obvykle potěší víc než to nejlépe namixované promo. Tím by finální trailer mimochodem klidně mohl být, jelikož bezchybně snoubí epické robohrátky ze začátku kampaně s osobnějšími momenty z jejího konce. Nad tím vším pak pochopitelně burácí Idris Elba, jehož apokalyptický proslov už stihl vstoupit do blockbusterové síně slávy. Zamíří tam i samotný film? Jestli ne, pořád budeme mít tenhle dvouapůlminutový digiráj.

Pacific Rim - Útok na Zemi: TV trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Holy sh*t. Brilantní práce! Blockbusterové trailery zpravidla jedou na jedno brdo. Musí být co nejhlučnější, aby člověk pochopil, že zrovna tahle epická destrukce je ta, kterou v létě nesmí minout. Hudba tedy řve naplno, města se bortí, hrdinové křičí jako pominutí... a Pacific Rim doteď nebyl výjimkou. Warneři nicméně v závěru kampaně nabízejí drobnou otočku o 180 stupňů a připomínají, že i když nám zatím cpali hlavně gigantické roboty, ve filmu to bude trošku jinak. Del Toro totiž dobře ví, že lidský element nic nenahradí. A tak se v novém traileru zlověstně obrací pozornost k člověčině, která nad obřími monstry neplesá jako my. Spíš je vyděšená k smrti a v řídících ocelových kobkách se chystá k tomu, až se vlastnoručně porve o osud lidstva. Do toho přichází tradiční Elbův proslov, který nabírá novou úroveň působivosti, pár nových záběrů... a hned tu máme mrazivou pětihvězdičkovou záležitost, která dokazuje, že nebudeme u šrotování plechů jen tupě zírat před sebe, ale nejspíš dojde i na kapesníky. Guillermo ftw!

Pacific Rim - Útok na Zemi: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Opět na jedničku, v našem případě tedy spíš pětku s hvězdičkou. Nová ukázka nabízí neviděné levé i pravé háky robopancéřovou pěsťovkou, rozvíjí globální konflikt obřích rozměrů a vůbec do nás pumpuje takové to obecně příjemné teplo očekávání. Kromě hromového proslovu o zrušené apokalypse se nám do děje začíná vkrádat i trocha humoru (od Del Tora bych nečekal nic menšího), a i když mohou zlí jazykové pořád spílat nad absencí logiky, případně řeší trikové nedostatky a odvolávají se na konspirační hesla v duchu "proto se to celý odehrává v noci!", my se jim v redakci s Hladem už pár týdnů nahlas smějeme. Tohle je oživlý sen jednoho z největších a nejtalentovanějších úchylů, co kdy za stanuli za kamerou. Dotazy na vědeckou kredibilitu děje smete Del Toro dvěma hláškami, jedním ropným tankerem a takovou dávkou po oleji smrdícího chlapáctví, že budete potřebovat šnorchl, abyste se vůbec ještě zmohli na slovo. Hollywood zas jednou servíruje pecku bez kompromisů a svěřil jí shodou okolností chlápkovi, co umí pozlatit i mamutí lejna. Tak konec řečí a hezky do fronty na půlnočku.

 

 

Pacific Rim - Útok na Zemi: Trailer z WonderConu


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

MASAKRRRRR! Letní rachota přesně tak, jak má být. Velké plátno nutností. Naboostovaný zvuk povinností. Dětské oči výhodou. Tohle se s logikou a fyzikálními zákonitostmi asi úplně patlat nebude, ale tím možná líp. Přeci jen, kdo by nechtěl vidět na plátně ohromného robota, který čapne do ruky tanker a použije ho jako baseballku? Tohle měřítko je extrémní a jasně definuje jednak to, v jak přepálených sférách se hodlá Del Toro s hravostí rošťáka pohybovat, druhák že triky budou obrušovat enormně velkolepé obrazy. Jde hlavně o to, aby z nich nezmizel veškerý drajv a nápadů i vychytávek bylo dost na to, aby Pacific Rim neskončil na úrovni mdlého videoherního intra. Podle upoutávek se ale není čeho bát. 

Pacific Rim - Útok na Zemi: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Tak takhle vypadají OBŘÍ roboti, Michaele. Takoví, kteří by Optima použili jako párátko na zuby a vydali se do práce, mlátit příšery z hlubin moře. Teaseru Pacific Rim stačí jedno drobné šťouchnutí do mostu, a víte, že co se týče měřítka, nikdo se příští rok nechytá. Ani pan pláštěnka, ani posádka Enterprise, a nejspíš ani dračí bestie z nepříliš obydleného kopečku. Souboje kaiju s jaegery mají velikášsky na vrch a první upoutávka to hned několikrát názorně předvede. Proč tedy jen čtyři hvězdy? No protože... jen několikrát. Del Toro je neúprosný, triky jsou očividně náročné a premiéra je daleko, takže z akce dostáváme opravdu jen drobnou ochutnávku, ve které se napůl hotoví (aka téměř videoherní) velikáni málokdy bijí v celé jejich kráse. Z epických bitev o minimálně desítce megaúčastníků tu navíc není ani ťuk, lidský faktor je pak pro jistotu smrsknut na davový útěk, pár záběrů na "piloty" robotů a hřmící proslov Idrise Elby. Teaser tak docela trpí tím, že v něm žádná složka filmu nejede naplno, a vážně nemusel přidávat podivný držkopád přes dálnici. I přesto je to ale impozantní podívaná, jejíž lákavost bude stoupat s každým novým záběrem. Už teď se nemůžu dočkat dalšího godzilláckého K.O.!

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Pacific Rim - Útok na Zemi: Virální teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Pacific Rim si to má přihrnout už v létě, takže je největší čas začít podporovat pověst jednoho z největších blockbusterů všech dob i nějakými těmi činy. Apokalyptická sci-fi Guillerma Del Tora za 200 milionů dolarů ale začíná pozvolna. Nejprve pár utroušených obrázků, pak spekulace nad tím, jestli v tomhle videu Del Toro opravdu odtajnil podobu svých mechů, dále pak útržek z varovného TV vysílání a teď snad i něco-jako-teaser, co zdatně imituje výsek z největšího zpravodajského sousta ever. A co si budeme nalhávat, vypadá to pompézně, protože měřítko je opravdu kolosální a Godzilla by v rámci něj rychle přišla k úhoně. Nedivme se ale. Čeká-li nás opravdu mega sci-fi o boji příšer, které vylezly z Mariánského příkopu, s člověkem řízenými roboty, jejichž chodidlo je velké jako Optimus Prime, pak nám bude i kino IMAX malé.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace