Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Osamělý jezdec | The Lone Ranger | 2013
csfd  imdb
US premiéra: 31.05.2013
CZ premiéra: 04.07.2013
režie: Gore Verbinski
hrají: Johnny Depp, Armie Hammer, Helena Bonham Carter, Tom Wilkinson, William Fichtner

Osamělý jezdec: Trailer 4


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Kéž by se takhle začínalo! Kampaň Osamělého jezdce už je doslova dlouhá jak tejden, pár posledních upoutávek ale výrazně napravovalo matnější první dojmy. A nejinak je tomu s tou dnešní, která je vyloženě našlapnutým preview nabitého letního bijáku. Verbinski s Bruckheimerem tu v minutě a půl stočí veškerou popcornovou esenci a narvou vám ji do chřtánu, protože z týpka jezdícího po střechách opravdu čiší ona proklamovaná americká legenda. Trikově jsme na pevné půdě, eye-candy momentů přibývá, nikde se nebrzdí kvůli rodinnému humoru... Safra, já mám k těm pěti hvězdám takhle blízko!

Osamělý jezdec: International trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Bruckheimer v nejlepší trailerové formě! Neomylně velkolepé, správně hrdinské a konečně s fungujícím Deppem. Trailerovým fachmanům se očividně dostaly do rukou další hotové záběry a na jejich zúročení je radost pohledět. Podivný western se najednou mění v plnokrevnou dobrodružnou zábavu, v níž explodují obří mosty, řítí se proti sobě armády a všechno korunují proklamované vlakové hrátky. Ty jsou s každým dalším trailerem parádnější. Až ve zdejším našlapaném finálním sestřihu z nich ale čiší Verbinskiho svěží režisérská nápaditost, která udělala z prvních Pirátů tolik milovanou rodinnou klasiku. Může to vyjít znovu? Už stokrát jsme psali o tom, že finančně asi ne. Poslední dny ale budí velké naděje v kvalitativní stránku věci, která nás sobecky zajímá daleko víc.

Osamělý jezdec: Trailer 2


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
imf

Kompletní děj a komentář od Deppa frčícího na valiu? Nechápejte mě špatně, Jezdec vypadá nejen na bezchybné trailerové, ale i filmové řemeslo. Gore Verbinski si to prostě ohlídá, takže nás čekají Piráti v klobouku, co místo lodí krotí lokomotivy (v půldruhé minutě traileru se dokonce na vteřinu objeví pirátské logo!). Jen je prostě těžké se na tenhle film začít nezřízeně těšit, zvlášť když v hlavní roli vidíme další variaci na Sparrowa a vedle něj nevýrazného Armieho Hammera, který bude stejně jako Bloom v Pirátech hrát přinejlepším druhé housle. V závěrečné koláži jsou vidět spousty prachů, takže blockbusterová epika rozhodně nechybí, ale Verbinskiho první pokus o western mi přišel tak nějak upřímnější. I přesto, že střih načasovaný do výstřelů tuhle ukázku posílá hodně vysoko, bych se radši znovu podíval na Ranga, než ztrácel čas s Rangerem. A obávám se, že ani všechny triky a pozlátka na světě nezachrání tu retro poetiku s bílým kloboukem a černou škraboškou, která mi evokuje éru Johna Waynea. Pořád čuju dalšího Johna Cartera, Karle...

 

 

Osamělý jezdec: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Verbinski, Bruckheimer, Depp, Zimmer, Rossio & Elliott. Je tomu deset let, co přesně tenhle tvůrčí tým přišel s Piráty z Karibiku. Tehdy to byl nečekaný comeback starosvětského dobrodružství, který přesně trefil moderní nároky na velkolepou rodinnou podívanou. Pánové se teď vlastní formuli snaží obšlehnout a vydělat další stamilióny, pořád to ale nemá ten správný šmrnc. Osamělému jezdci stále chybí velkolepost, Ruth Wilson se nedaří dorovnat Keiru Knightley (s čímž třeba v Lutherovi nemá problém) a trailery dosud kolidují mezi průměrem a nadprůměrem s obtížně prodejným materiálem. Těch pár rozsekaných lokomotiv stále není příslibem prvotřídní zábavy, sázení na akčnější stránku tak v nové kratší upoutávce příliš nestrhne. Kde je nějaká westernová ikoničnost? Kde je zběsilý humor? Kde je... cokoliv mimo žánrový rámec? Stále mám sice dojem, že to slušné skupině lidí sedne podobně jako John Carter. Zbytek planety by to ale chtělo navnadit něčím víc, než odlehčeným návratem k drahému westernu.

Osamělý jezdec: Super Bowl trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Disneyovští hlavouni a Jerry Bruckheimer hrozně moc chtějí, aby Londe Ranger uspěl. Není se co divit, protože s Princem z Persie to na novou sérii o rozměrech Pirátů z Karibiku úplně nevyšlo a druhé zaváhání za sebou si nikdo nechce lajsnout. A proto do SuperBowl Spotu narvali výše zmínění třikrát víc peněz, než kolik padlo na prezentaci Star Treku (ano, místo půlminuty tu máme rovnou devadesát sekund), naštěstí to ale nejde považovat za vyhozené peníze, protože Verbinskiho comicsová westernovka maximálně tlačí na dobrodružnou notu, a tak tu máme milý mix velkoleposti a rozjívené zábavy. Přesvědčivější než kdejaký trailer.

Osamělý jezdec: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Špičková trailerová práce, a přesto člověk furt nemá pocit, že by sledoval upoutávku na nějaký zaručený hit. Snad to dělají ty westernové kulisy, do kterých se Gore Verbinski zjevně absolutně zamiloval a prosypával jimi jak občas Piráty z Karibiku, tak na nich postavil Ranga (a skládal jim až posvátnou úctu). Tohle je ale trochu rizikovější podnik, protože kasovní potenciál Johnnyho Deppa dusí vrána na hlavě a podivné líčení, Armieho Hammera furt nikdo nezná a zbytek je... velkolepý, ale přesto za srdíčko nechytne. Je sice dobře, že se film odtahuje co nejdál od Wild Wild West, takže vidíme spíš šedou, černou, haldy písků a libovou kameramanskou krasomalbu. Ale všechny přívaly akce a hlášek jsou natolik neosobní, že tu čtvrtou hvězdu musí člověk tahat až z paty.

Pod možností Stáhnout odkaz na HD stream od Applu.

Osamělý jezdec: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
KarelR

Disneyovskému marketingovému oddělení asi definitivně jeblo. V první třetině roku dokázalo pohřbít Johna Cartera, jehož kolosální selhání stálo firmu 200 milionů dolarů. Proč? Protože to byla jen hlasitá hříčka ve spoustě písku, které, jak dva roky zpátky předvedl Princ z Persie, zas tak netáhnou. A teď tu máme první teaser Lone Rangera, téměř třísetmilionového mixu Cartera, Zeleného sršně a Kovbojů a vetřelců, který nakonec přišel i o nadpřirozený element a zůstává tak usedlou žánrovkou. Láká se na osobitý humor Johnnyho Deppa, režisérskou vynalézavost Gorea Verbinskiho a charisma Armieho Hammera? Ale kdeže! V minutě a půl na vás Disney vybalí akorát další rozmáchlou Bruckheimerovku, ve které budou jezdit mocné mašinky, uvidíme v ní PGčkové přestřelky ve slow-motionu a jejíž hrdinové vypadají fakt divně. To i Carterův atmosférický teaser byl o úroveň výš, a jak to nakonec dopadlo. Vážně lidé přijdou do kin jen kvůli Deppovi s vránou na hlavě? Nuzné výdělky Temných stínů naznačují, že Piráti z Karibiku jsou jen jedni. Tak se koukej pořádně připoutat, Johnny. Jedeme z kopce!

© copyright 2000 - 2022.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace