Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Opravdová kuráž | True Grit | 2010
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.12.2010
CZ premiéra: 17.02.2011
režie: Ethan Coen, Joel Coen
hrají: Matt Damon, Jeff Bridges, Josh Brolin, Barry Pepper, Hailee Steinfeld

Opravdová kuráž: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
duro

Vítejte v dobách, kdy tahle země ještě byla pro starý. Teaser byla opravdu jen ochutnávka. Atmosférická jednohubka, která předvedla jednookého Jeffa a Matta s licousy. Nyní se o nich dozvíme mnohem víc – stařecké huhlání (o tom, že střelit chlapa a zabít chlapa je rozdíl) a záliba ve flašce nečekaně vytvarují obstarožního Dudea Lebowského... s koltem; bizarní přízvuk zase vrhne Damona spíš k jeho divným postavám než k těm akčním. Především ale uvidíme větší lán coenovského Divokého západu. Tentokrát je výpravnější (město, železnice) a nelítostnější (dítě mezi hady a nějaké ty rány z milosti pro smrtelně raněné desperáty vždy spolehlivě zaplaší bodrou wayneovskou romantiku). Song se změnil v souladu s epičtějším a akčnějším duchem. Skvostně graduje a v závěrečných sekundách sestřihu se dostaví husí kůže o rozměrech Skalistých hor. Vnutí vám pětihvězdičkový dojem, ale zůstaňme při zemi – trailer prozatím výjimečnou filmovou událost neslibuje. „Pouze“ kvalitní žánrovku. Ne že by nám poctivý western nepřišel k duhu víc než další coenovský přímočarý hon na Oscary.

Titulky ke stažení ZDE.

Opravdová kuráž: Teaser


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Western is dead. Nebo ne? Coenové si to rozhodně nemyslí. Každá druhá postava, která prošla jejich nabušenou filmografií, sice nosila klobouk naražený do čela, přesto je to poprvé, co se Coeni pouští přímo do westernové prérie. Nejameričtějšímu žánru už pšenka delší dobu nekvete, ale když ho před Vánoci prohrábne zrovna oscarový tandem, musíme zpozornět. Výzva je to o to komplikovanější, že se bratrská dvojice rozhodla remakovat ostrou klasiku, ve které se do paměti drsně prostřílel John Wayne. Jenže nevěřte jim… Coeni mají na své straně jednak kameru svého mistrného souputníka Rogera Deakinse, dále pak skvostné herecké obsazení (drsňák Brolin, Bridges s páskou přes oko a k tomu nezklamávající všudybyl Matt Damon) a jednu oblíbenou trailerovou finesu. Jemný popěvek podbarvuje špinavé výjevy z nehostinné krajiny klobouků a koltů, přičemž logicky musí dojít na zemitou akci, řízné promluvy a syrové výjevy z poprav a naháněček, ze kterých by se libovolnému pistolníkovi ze Sedmi statečných zamotala kebule. Teaser se trefuje. A i Coeni jsou jistotou – už teď si můžete vsadit, že jejich novinku zařadí National Board of Review zase mezi deset nej bijáků sezóny. Otázkou je, jestli se populárním tvůrcům podaří přitáhnout ke skomírajícímu žánru dost diváků. Jestli svůj um investovali do filmu, který vzbudí adekvátní pozornost. Nebo to bude znovu pouze libůstka pro pár „nejbližších“, tak jako v případě předchozího Seriózního muže.

Titulky ke stažení ZDE.

© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace