Užíváním této stránky souhlasíte s všeobecnými podmínkami.
Tato stránka používá cookies.
Oldboy | 2003
csfd  imdb  kinobox
US premiéra: 25.03.2005
CZ premiéra: 05.05.2005
režie: Chan-wook Park
hrají: Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang

Oldboy: Re-release Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

Mezititulky hlásí, že se po dvaceti letech vrací mistrovské dílo. A z traileru to vypadá... že se to mistrovské dílo opravdu vrací! Ukázka je přitom velmi subtilní a úsporná a nabízí v podstatě jen šest vizuálně vycizelovaných momentů, vytržených z naboostovaného opusu. Dodnes si vzpomínám, jak jsem Tarantinem hypeovaný nářez z Cannes viděl poprvé na karlovarském festivalu a jen jihnul a plesal a zase jihnul a pak ustrnul. A jsem rád, že díky re-releasu může tahle nekompromisní lahůdka nabírat další diváky. Je to skvostný originální thriller, co nemá žádné zábrany - ale tahle ukázka vám ho zkusí prodat jako nezpochybnitelné vysoké umění. 

Oldboy: Japonský trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
k0C0UR

Než tahle korejská pecka dorazí v květnu k nám, není od věci se podívat na další trailer, tentokráte z japonské produkce. Přestože neobsahuje anglické titulky, ani žádnou jinou pomoc, která by zmírnila vaši paniku při luštění originálního znění, jedno mu upřít nemůžete – má sakra dobrou atmosféru a vizuální stylizaci. A velice věrně odpovídá divoké extravagantní náladě výsledného produktu. Japonci jdou na trailery trochu jinak – nezastaví se před kýčovitými růžovými filtry ani výrazně ozvučenými střihy, které vám pokaždé nervózně cuknou s koutkem úst, a do toho prostě fláknou vizuální „the best of“ a okoření dokonalou ústřední melodií. Nechybí ani oblíbené kladívko, doprovázené upřímným řevem až z nitra persony Dae-su Oha či jiné výstřelky stavu mysli zvaného berserk. A do tohoto pekla nastupuje lyrický klavír se svou poetickou vložkou a předznamenáním katarze, jejíž očistu budete cítit až u vás doma. Rozhodně si japonského „Oldoboje“ stáhněte. I když mu nebudete rozumět, stejně vás strhne a to je atribut, který jsem u mimoanglických trailerů dosud nezaznamenal.

Oldboy: Trailer


HODNOCENÍ REDAKCE
HODNOCENÍ ČTENÁŘŮ
VAŠE HODNOCENÍ
Cival

První půl minuta vcelku věrně kopíruje film. I trailer má trochu pomalejší a hodně zvláštní rozjezd, při kterém budete možná trochu tápat. Po nezbytném připomenutí úspěchu v Cannes následuje podivný sled obrazů, které nastíní ještě podivnější story, o kterou Chan-wook Parkovi běží: Hlavní hrdina byl patnáct let držen tajemnou silou v zajetí a pak znenadání vypuštěn na svobodu - s logickou otázkou "proč". To už jsme ovšem v půlce klipu, který až příliš často brzdí citace nadšených ohlasů. Bohužel i ve chvíli, kdy repráky rozduní ústřední vypalovačka a na obazovce se začnou dít velké věci (pochopitelně nechybí ani výsek z božské akční sekvence, v níž hlavní hrdina seřeže kladivem tlupu chlapů - během jednoho nepřetržitého záběru). A tak se trailer atmosféře výsledné vizuální řežby neblíží ani na dohled. Věřte mi, že v reálu je tahle zběsilost ještě údernější - takže stahujte hlavně v případě, že váš disk netuší, s kým že má tu čest.

Komentáře

  • Do této diskuze ještě nikdo nepřispěl, buďte první.
VSTOUPIT
© copyright 2000 - 2024.
Všechna práva vyhrazena.

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se zaregistrovali.

Přihlášení


Registrace