Oko | The Eye | 2007
csfd  imdb
US premiéra: 01.02.2008
CZ premiéra: 21.02.2008
režie: David Moreau, Xavier Palud
hrají: Jessica Alba, Parker Possey, Alessandro Nivola, Tamlyn Tomita, Chloe Moretz
 

V KOSTCE

Slepá dívka odolává neobvyklým jevům a strašidlům a divák se bojí. Takhle vypadalo původní Oko, kde by se atmosféra dala krájet na pěkně malé nudličky. Americký remake se předlohy drží jen velmi volně, přitom nepřidává ke konceptu téměř nic originálního. Oduševnělý projev herečky a modelky jménem Jessica Alba je spíše zbožným přáním než prokázaným úmyslem a snad i proto působí nové Oko příliš vyumělkovaně a sešitě za zlomek času, za který se obvykle podobné filmy točí.

CELÁ RECENZE ZDE

TRAILERY


FOTOGALERIE

O FILMU

Remaky asijských hororů už sice nejsou takovou mašinou na peníze, jako tomu bylo před pár lety, přesto se však stále vyplatí do nich investovat. Režisérovi stačí jen pěkná herečka, která umí řádně ječet a trocha make-upu. Žádná digitální monstra, žádné velké výbuchy. Jen atmosféra. To, že právě ta ve většině amerických předělávek chybí, je už jiná věc. Oko je příběh mladé slepé dívky Allison, která se rozhodne podstoupit experimentální operaci, jenž by ji mohla vrátit zrak. A operace se povede. Allison najednou objevuje svět, který jí byl celý život utajený. Je v něm všechno. Barvy, které si nedokázala dříve představit, lidé, jenž znala jen po hlase a duchové mrtvých lidí, kteří k ní cítí z neznámého důvodu jakési pouto. Allison zjišťuje, že úspěšná operace jí dala možná víc, než po čem toužila. Původní hongkongské Oko byla sympatická duchařina, která dokázala vyděsit, ale brzy zapadla mezi dav anonymních asijských hororů. Někoho ale napadlo sáhnout po téhle docela zajímavé látce znovu. David Moreau a Xavier Palud se před dvěma lety uvedli prý velmi působivým hororem Ils, tak uvidíme, jak se se svou velkou šancí poperou. Na celém Oku je ale zatím bohužel nejděsivější představa toho, že Jessica Alba bude hrát slepou dívku. Snad to celé dopadne dobře.

© copyright 2000 - 2018.
Všechna práva vyhrazena.
Hosting zajišťuje: Stable.cz
Kontakty: Technická podpora | Redakce

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získáte možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  4. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry

Zapomenuté heslo

Pokud jste zapomněli vaše heslo nebo vám nedorazil registrační e-mail, vyplňte níže e-mailovou adresu, se kterou jste se na MovieZone zaregistrovali.

Přihlášení

Zapomenuté heslo
Přihlašte se jedním kliknutím přes facebook:

Registrace

Nemáte svůj účet? Registrací získate možnosti:
  1. Komentovat a hodnotit filmy a trailery
  2. Sestavovat si žebříčky oblíbených filmů a trailerů
  3. Vytvářet filmové blogy
  4. Soutěžit o filmové i nefilmové ceny
  5. Dostat se na exklusivní filmové projekce a předpremiéry
registrovat se